HomeLubańKoronawirus. Aktualne dane z terenu Powiatu Lubańskiego, regionu, kraju i świata. (AKTUALIZACJA: PIĄTEK, 1 MAJA 2020 R., GODZINA 13.30)

Komentarze

Koronawirus. Aktualne dane z terenu Powiatu Lubańskiego, regionu, kraju i świata. (AKTUALIZACJA: PIĄTEK, 1 MAJA 2020 R., GODZINA 13.30) — 6 komentarzy

 1. Wygląda na to, że negatywny wynik uzyskano u 136 badanych, a nie u 135 jak podajecie. proszę sprawdzić.

 2. “Na świecie (wg WHO – stan na godzinę 18.00, 04.04.2020) koronawirusem zaraziło się już ponad 1 162 mln osób,”.
  Czyżby?.Miliard 162 miliony?.

 3. Jak liczycie? Suma wyników pozytywnych i negatywnych powinna dać ogólną liczbę testów.Stan na 7 kwietnia: 25 chorych + 163 negatywy, to razem 188, a nie 186!

 4. Do redakcji: “powiat lubański” – małymi literami; chociaż w tytułach nie popełniajcie tego rażącego błędu. To nie jest nazwa własna, podobnie jak “burmistrz” (nawet w połączeniu z nazwą gminy), “przewodniczący” rady miasta itp.

  • do xxxod redakcji:
   Po pierwsze, Powiat Lubański to nazwa własna jednostki administracyjnej, podobnie jak Powiat Tatrzański, czy obecnie Powiat Karkonoski. Dotyczy to również nazw własnych w odniesieniu do gmin np. Gmina Miejska Lubań, czy Miasto Lubań czy Miasto i Gmina Olszyna.
   Po drugie w odniesieniu do starostów, burmistrzów, wójtów. Piszę się Starosta Lubański, Burmistrz Miasta Lubań, Wójt Gminy Lubań, Burmistrz Olszyny (to gmina miejsko – wiejska, więc nie używa się nazwy Burmistrz Miasta Olszyna, ani Burmistrz Miasta i Gminy Olszyna tylko własnie Burmistrz Olszyny) Prezydent Miasta Bolesławiec. Wszystko pisze się z dużej litery, bowiem to nazwy własne urzędów. Przed laty skonsultowaliśmy to z prof. Miodkiem który podkreślił, że nie ma przeciwwskazań by tak pisać, jak my. Więc niech Pani z łaski swojej “nie uczy ojców dzieci robić”
   Pozdrawiamy redakcja.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>