HomeObyczajePremier właśnie ogłosił nowe obostrzenia i zakazy!

Komentarze

Premier właśnie ogłosił nowe obostrzenia i zakazy! — 4 komentarze

 1. Pytanie do premiera – ile osób może wejść od jutra do Lidla w Lubaniu, w którym są 4 kasy w tym trzy notorycznie nieczynne? 12 osób czy tylko trzy?

  • Odpowiedz od premiera zawarta jest w przepisach. Przepis dotyczy ilości wszystkich istniejących kas w sklepie,a nie ile z nich jest czynnych. W lubańskim Lidlu jest więcej niż 4 kasy,chyba 5 lub 6,więc pomnóż ilość kas przez 3 i masz wynik osób ile ochrona do sklepu wpuści.

   • Aleś matematyk! Ale nawet przyjmując twoją logikę i nawet te 6 kas w tym jedną czynną – w sklepie mamy 6×3 = 18 osób. Jeżeli jedna osoba od drugiej ma być oddalona o 2 metry – to kolejka liczy 36 metrów. Tak? Tak! To teraz pokaż, jak taka kolejka ma wyglądać wewnątrz sklepu, w którym są półki i wyłożony towar, do którego nie dojdziesz, bo blokują kolejkowicze…
    Chyba jednak rządowi chodziło o kasy czynne a nie kasy w ogóle. Weźmy jeszcze i to że każdy sklep musi mieć kasy rezerwowe. I co robi? Wystawi je na sklep aby zwiększyć liczbę klientów w środku, którzy i tak będą się tłoczyć do tej jednej czynnej. I co ty na to lubaniaku?

 2. Podajecie błędne informacje o seniorach.Powinno być:
  W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia.