W Pałacu Sobieszów w Jeleniej Górze, odbyło się spotkanie grupy sygnatariuszy Deklaracji Sudety 2035, która została podpisana w Starostwie Powiatowym w Lubaniu. W spotkaniu uczestniczyła Poseł na Sejm RP Zofia Czernow oraz wiceszef resortu infrastruktury minister Stanisław Bukowiec, a także Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, jak również samorządowcy z południowej części województwa Dolnośląskiego, w tym Starosta Lubański Zbigniew Zjawin.
Data publikacji 18.06.2026 r.
Czytaj dalej →