Skorumpowani policjanci już z zarzutami
Trzech funkcjonariuszy Policji, zostało zatrzymanych przez Biuro Spraw Wewnętrznych 8 stycznia br o czym szeroko pisaliśmy KLIKNIJ TUTAJ .Prokuratorzy już postawili im zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się wytwarzaniem i obrotem narkotykami. Szacuje się że na działalności przestępczej mogli zarobić nawet pół miliona zł.
Zatrzymani policjanci to funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni oraz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Oprócz wymienionych wyżej zarzutów, podejrzani zostali oskarżeni również m.in. o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za zaniechanie czynności służbowych oraz pomoc z obrocie substancjami psychotropowymi i utrudnianie postępowań karnych.
Dla dwóch funkcjonariuszy łapówki były stałym źródłem dochodu. Oszacowano, że łącznie przyjęli korzyści majątkowe w kwocie przekraczającej 400 tysięcy złotych. Innemu zatrzymanemu zarzucono także m.in. udział w pobiciu. Do przestępstw doszło na terenie powiatu zgorzeleckiego w latach 2007-2017.
Podejrzani nie przyznali się do zarzuconych im przestępstw. Grozi im kara 20 lat więzienia.
Autor: PA
