Siekierczyn. Pierwsze posiedzenie Rady Gminy

6 maja br., w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Siekierczynie, odbyła się inauguracyjna sesja Rady Gminy Siekierczyn IX kadencji (2024-2029).
Do czasu wybrania nowego Przewodniczącego Rady Gminy Siekierczyn IX kadencji, obradom przewodniczyła radna seniorka Pani Elżbieta Kołkiewicz, która po oficjalnym rozpoczęciu obrad, przywitała wszystkich licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się włodarze ościennych jednostek samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych oraz kierownicy jednostek organizacyjnych i sołtysi Gminy Siekierczyn.
Następnie Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Pani Aleksandra Czarniecka, wręczyła radnym elektom oraz wójtowi elektowi zaświadczenia o wyborze na Radnych Gminy Siekierczyn oraz na Wójta Gminy Siekierczyn.
Kolejnym punktem obrad sesji było uroczyste ślubowanie, które złożyło 15 radnych oraz wójt.
W dalszej kolejności przeprowadzone zostały wybory, w których wyłoniony został przewodniczący oraz dwoje zastępców przewodniczącego Rady Gminy Siekierczyn, którymi zostali odpowiednio Pan Piotr Kret, Pani Elżbieta Kołkiewicz oraz Pan Tadeusz Słabicki.
Źródło: Gmina Siekierczyn
Data publikacji 08.05.2024 r.
