W lubańskiej szkole wizyta zagranicznych studentek
Przez cały tydzień studentki prowadzą zajęcia w języku angielskim z uczniami naszej szkoły, w których prezentują informacje na temat swoich narodów i ich kultury.
Czytaj dalej →
Przez cały tydzień studentki prowadzą zajęcia w języku angielskim z uczniami naszej szkoły, w których prezentują informacje na temat swoich narodów i ich kultury.
Czytaj dalej →Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, przy ulicy Warszawskiej i Przemysłowej powstanie hipermarket Tesco. Jeżeli budowa stanie się faktem, to będziemy mówić o kolejnej dużej inwestycji handlowej w mieście.
Najstarsi wychowankowie przedszkola językowego Akademia Malucha w Lubaniu, przygotowały Jasełka dla swoich rodziców. W spektaklu wziął również udział Starosta Lubański Walery Czarnecki. Dzieci zagrały jak niemal profesjonalni aktorzy, co zrobiło ogromne wrażenie na biorących w przedstawieniu gościach.
Czytaj dalej →Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń wraz ze swoim zastępcą Anetą Usyk oraz Przewodniczącą Rady Gminy Teresą Trefler, reprezentowali Dolny Śląsk na konferencji pn. „Wsparcie rozwoju infrastruktury na obszarach wiejskich w nowym okresie programowania UE na lata 2014-2020”.
Czytaj dalej →Ruch Oburzonych Rzeczpospolita Polska rusza w Polskę. Pierwsze spotkania zaplanowane są w Bolesławcu i Lubaniu. Wspierać nas będzie podczas wizyt Paweł Kukiz.
Czytaj dalej →Salon Fryzjerski „Romcia” zmienił lokalizację. Od 10 stycznia br. Salon mieści się w Lubaniu przy ul. Zgorzeleckiej 19. Klientki i klienci zakładu będą zaskoczeni nową odsłoną i niezwykle przyjazną atmosferą, jaka panuje w Salonie.
Czytaj dalej →W najbliższy czwartek (16 stycznia 2014) w Bolesławcu, będziemy mieli możliwość spotkać się – porozmawiać, z posłanką na Sejm RP – Beatą Kempą.
Czytaj dalej →Z okazji swojego 55-lecia Karkonoski Park Narodowy w dniach 16-18 stycznia 2014 roku organizuje Konferencję Naukową „25 lat po klęsce ekologicznej w Karkonoszach i Górach Izerskich – obawy a rzeczywistość”
Czytaj dalej →Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im Marii Konopnickiej w Lubaniu została wyróżniona podziękowaniami od Prezydenta Bronisława Komorowskiego za uczestnictwo w akcji „Narodowe Czytanie”.
Czytaj dalej →KE wydała podręcznik ułatwiający określenie miejsca zamieszkania. Jeśli „mieszkaniec” Lubania ma tutaj dom a od dawna wynajmuje mieszkanie w Goerlitz i tam pracuje, to gdzie właściwie mieszka
Czytaj dalej →8 lutego o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu wystąpi Stare Dobre Małżeństwo – zespół, który ma swoich wiernych fanów i wciąż przemierza koncertowe szlaki.
Czytaj dalej →Starosta Walery Czarnecki i Wicestarosta Konrad Rowiński, sfinalizowali podpisanie umowy partnerskiej z Powiatem Słupskim. Bez wątpienia współpraca pomiędzy powiatami przyczyni się do zwiększenia dynamiki rozwoju dwóch jednostek
Czytaj dalej →48,497,80 zł – Tyle pieniędzy udało się zebrać w niedzielę i podliczyć z samych tylko puszek i licytacji w CHR Plaza Zgorzelec, gdzie odbywał się XXII finał WOŚP w Zgorzelcu.
Czytaj dalej →W niedzielę, 12 stycznia odbył się 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lubańska Orkiestra Jurka Owsiaka grała w Miejskim Domu Kultury, gdzie ponad tysiąc osób aż do wieczora, bawiło się na koncercie z udziałem zespołów muzycznych MDK. Niestety podczas finału zabrakło władz miasta.
Czytaj dalej →Po tylu perypetiach z utrudnieniami przy zjeździe z autostrady A4 do Lubania trudno mi było uwierzyć, że „już działa”. Równa nawierzchnia, dobrze oznaczona droga, zakręty nie za ostre.
Czytaj dalej →Do napisania tego artykuły skłoniły mnie dwa fakty. Pierwszy to święto Trzech Króli, które obchodziliśmy w dniu 6 stycznia. Drugim był mail, który w dniu wczorajszym otrzymałem od mojej koleżanki z Mińska Mazowieckiego
Czytaj dalej →Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubaniu w 2013 roku zakończyła proces termomodernizacji swoich zasobów. Na tę inwestycję wydano ok. 6 mln zł, ale według Zarządu nie były to pieniądze stracone.
Czytaj dalej →Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie będziemy świadkami kolejnej, błyskotliwej kariery w światowym modelingu. Natalia Gęślak z Lubania ma zaledwie piętnaście lat, a już pracowała dla Domu Mody Prada w Mediolanie, który jest właścicielem między innymi marki Giorgio Armani.
Czytaj dalej →W założeniach nazistowskich wodzów mieli być wilkołakami – ludźmi, którzy w nocy zmieniają się w budzące przerażenie bestie. Także w PRL-owskiej propagandzie pełnili rolę starszaka. Werwolf , czyli niemieckie grupy terrorystyczno-sabotażowe obrosły legendą zwłaszcza na zachodnich rubieżach Polski. Akcje dywersyjne tej organizacji nie ominęły również Lubania i okolic.
Czytaj dalej →Czołowy polski raper Tomasz Lewandowski czyli VMN, wystąpi w pubie IRON HORSE. Artysta zagra koncert w Lubaniu już 25 stycznia. VMN jest twórcą takich hitów jak”Na weekend”, „Dym” czy „Choćbym miał zostać sam”.Według magazynu Machina, Lewandowski zajmuje 11 miejsce wśród 30 najlepszych polskich raperów.
Czytaj dalej →24 stycznia br., o godz.16.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu (Rynek-Ratusz) odbędzie się kolejne, trzecie już spotkanie autorskie, zorganizowane w ramach powołanego niedawno do życia Klubu Miłośników Dobrej Książki. Tym razem gościem pasjonatów literatury będzie lubański pisarz i poeta Kazimierz Kiljan.
Czytaj dalej →30 grudnia 2013 roku, na Sesji Rady Gminy Lubań uchwalono budżet na rok bieżący. Dochody budżetu wyniosą 19 625 183 zł, zaś wydatki 20 625 555 zł. Deficyt w roku 2014 wyniesie 1 002 372 zł, ale zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków naszej Gminy. Wzorem lat poprzednich nie planujemy zaciągania kredytu. Kwotą długu na koniec 2014 będzie 2 385 956 zł. Rok bieżący będzie kolejnym rokiem inwestycji w Gminie Lubań. Realizując proces modernizacji i unowocześniana, Gminy chcemy sprostać wymaganiom i potrzebom mieszkańców, bo Gmina to właśnie Oni – pisze Wójt Zbigniew Hercuń.
Czytaj dalej →Najważniejszym punktem ostatniej sesji rady Powiatu Lubańskiego w 2013 roku, było przyjęcie budżetu na rok 2014, który został pozytywnie zaopiniowany przez wszystkie komisje i przyjęty przez radnych jednogłośnie. Ważną częścią sesji było również głosowanie nad projektem uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Lubańskiego.
Czytaj dalej →Fundacja Bukowińska „Bratnia Pomoc” w Lubaniu, była realizatorem projektu pod nazwą ,, Powrót do korzeni – śladami naszych ojców na Bukowinę”. W ostatnią sobotę starego roku w lubańskim Trecie, odbyło … Czytaj dalej →
Podsumowując ubiegłoroczne Spacery śladami obiektów militarnych, zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym pomyśle KK PTTK „Sudety Zachodnie”, czyli Wycieczkach po dawnych terenach spacerowych Jeleniej Góry i okolic.
Czytaj dalej →W imieniu zgorzeleckiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszamy wszystkich, którym nieobojętny jest los chorych dzieci i opieka nad seniorami. Tych, którzy nie chcą pozostać bierni wobec ogromu potrzeb naszej służby zdrowia
Czytaj dalej →Ostatnio furorę w mieście robi materiał filmowy o Lubaniu, przygotowany przez dziennikarzy z TVP Wrocław. Oglądając krótki reportaż, który na antenie Faktów pojawił się w 2012 roku, można odnieść wrażenie że w Lubaniu wszystko jest na medal, w jak najlepszym porządku i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Jednak rzeczywistość tego górnołużyckiego miasteczka jest zgoła inna.
Czytaj dalej →W niedzielę 12 stycznia, Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na 22 drugi finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza rozpocznie się o godzinie 16. 00 w sali widowiskowej MDK. Tego samego dnia od rana na ulicach Lubania pojawią się wolontariusze zbierających datki na Orkiestrę, która w tym roku chce zakupić sprzęt specjalistyczny dla dziecięcej medycyny ratowniczej, oraz wesprzeć opiekę medyczną seniorów.
Czytaj dalej →W Lubaniu powstanie nowe centrum handlowe. Obiekt zostanie usytuowany na terenie obecnego dworca PKS przy ul. Szarych Szeregów, a jego budowa rozpocznie się najprawdopodobniej już jesienią tego roku.
Czytaj dalej →