Okradł dom, którym miał się opiekować
Pewna mieszkanka Nowogrodźca poprosiła znajomego o opiekę nad domem podczas swojej nieobecności. Znajomy jednak okazał się zwykłym rzezimieszkiem i po wyjeździe kobiety, zamiast opiekować się domem, zwyczajnie go okradł.
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowogrodźcu prowadząc czynności w sprawie kradzieży z domu jednorodzinnego zatrzymali podejrzanego o ten czyn 23-latka z powiatu zgorzeleckiego.
Jak się okazało, młody mężczyzna miał pilnować porządku w domu jednorodzinnym u swojej koleżanki, a zamiast tego okradł go i sprzedał zrabowane mienie. Policjanci ustalili, że z posesji na terenie gminy Nowogrodziec należącej do kobiety znajomy zabrał cenne przedmioty. Łupem sprawcy padł piec węglowy z bojlerem, grzejniki, motorower, laptop, rower i kosa spalinowa. Starty w tej sprawie pokrzywdzona oszacowała na kwotę 8 tys. zł.
Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz za kradzież odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozić mu może kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Autor: KPP Bolesławiec
