Nowy parking i chodnik przy Szkole w Smolniku
W czasie wakacji przy Szkole Podstawowej w Smolniku zrealizowana została inwestycja polegająca na modernizacji ciągu komunikacyjnego pieszo-jezdnego o powierzchni ponad 700m2. Dotychczas istniejąca zniszczona nawierzchnia z płyt betonowych została zastąpiona estetyczną kostką.
Prace wykonał firma F.H.U. „Kamień, Forma, Zieleń” wyłoniona w przetargu. Powstał parking dla pracowników szkoły mogący pomieścić ponad 20 aut oraz chodnik łączący wejście główne do Szkoły z wejściem do sali gimnastycznej. Dzięki środkom z budżetu gminy, w kwocie ponad 60 tys. zł rozwiązany został zarówno problem braku miejsc postojowych, jak i problem gromadzącej się wody przed wejściem głównym do hali sportowej.
Remont nawierzchni był kolejnym zadaniem zrealizowanym w ostatnim czasie w SP w Smolniku.
Pod koniec 2013r., za kwotę ponad 200 tys. zł przekazanych przez Gminę Leśna oraz odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej wybudowana została nowa kotłownia ogrzewająca szkołę. Inwestycja nie tylko zabezpiecza kotłownię przed kolejnym zalaniem, ale przyczyniła się do oszczędności w opłatach za media. W zakończonym sezonie grzewczym wyniosły one ponad 20 tys. zł, co wynika z zastosowanej technologii.
Dyrekcja szkoły ma już zaplanowane następne zamierzenia poprawiające warunki nauki i pracy w tej placówce.
Red.


