Lubań. Prawdopodobnie zwarcie instalacji przyczyną pożaru mieszkania

W czwartek 13 listopada br. przy ul. Staszica w Lubaniu, w budynku dawnej drukarni doszło do pożaru jednego z mieszkań.
Był poranek, około godziny 9. Najpierw lokatorzy myśleli, że zadymienie to wynik rozpalanych w okolicznych budynkach pieców grzewczych. Ale gdy zobaczyli, że z wnętrza i okien mieszkania na parterze wydobywają się kłęby czarnego dymu, wezwali służby i rozpoczęli samoewakuację. Niestety z sekundy na sekundę dym stawał się intensywniejszy, co uniemożliwiło ewakuację mieszkańcom z lokali znajdujących się na drugiej kondygnacji. Na szczęście błyskawiczne przybycie na miejsce strażaków i skuteczne podjęcie przez nich akcji, doprowadziło do szybkiego ugaszenia pożaru.
Jak się okazało, ogień pojawił się w mieszkaniu pod nieobecność właścicieli i wszystko wskazuje na to że był wynikiem zwarcia instalacji elektrycznej.
Nikt nie doznał obrażeń.
W akcji wzięli udział strażacy z Lubania w sile dwóch zastępów oraz pojazd z drabiną i Policja.
AM
Data publikacji 13.11.2025 r.
