Policja z Lubania zatrzymała 74-latka który wybił zęby znajomemu

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 74-letniego mieszkańca Powiatu Lubańskiego podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu innego mężczyzny, w wyniku czego poszkodowany stracił zęby.
-Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku, a jego skutkiem było wybicie zębów u poszkodowanego. Za ten czyn zatrzymanemu 74-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.
To jednak nie koniec kłopotów mężczyzny, bowiem w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 74-latka, znaleziono u niego nielegalny alkohol i papierosy.
-Podczas przeszukania domu sprawcy, przeprowadzonego wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej KAS z Zgorzelca, ujawniono alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku oszacowano na około 600 zł. – dodaje policjantka
Nielegalny towar zabezpieczono. Sprawą wyrobów akcyzowych zajmie się Krajowa Administracja Skarbowa, a o dalszym losie podejrzanego również w tej sprawie zdecyduje sąd, bowiem nielegalne posiadanie papierosów oraz alkoholu bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów prawa skarbowego.
AM
Data publikacji 20.01.2026 r.
