Lubań. Ukradła seniorce 60 tysięcy zł

35-latka zdeklarowała, że będzie bezinteresownie opiekować schorowaną, starszą kobietą. Ostatecznie opiekunka ukradła seniorce dużą sumę gotówki.
Dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, na jednej z ulic miasta zatrzymali 35-letnią kobietę poszukiwaną do odbycia kary więzienia za popełnione wcześniej przestępstwa. Podejrzana podczas zatrzymania zachowywała się bardzo nerwowo, co wzbudziło zainteresowanie policjantów.
W trakcie przeszukania podręcznej torebki 35-latki, policjanci ujawnili w niej saszetki ze znaczną ilością gotówki. Jednak istotnym tropem była karta ambulatoryjna z placówki zdrowotnej na nazwisko oraz adres zamieszkania innej osoby. Dociekliwi dzielnicowi rozpoczęli ustalenia.
–Wraz z zatrzymaną udali się pod adres z dokumentu.W mieszkaniu zastali schorowaną, wymagającą opieki 79- latkę. W rozmowie z kobietą ustalili, że podejrzana i w tym wypadku zatrzymana w sprawie 35-latka jest „pielęgniarką”, która od kilku miesięcy opiekuje się pokrzywdzoną. Okazało się, że w tym czasie rzekoma pielęgniarka systematycznie okradała seniorkę z oszczędności. Policjanci zabezpieczyli łącznie 60 tysięcy złotych. Mając na względzie stan zdrowia poszkodowanej, mundurowi na miejsce wezwali zespół ratownictwa medycznego oraz przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaniu i przekazali seniorkę pod ich opiekę. Natomiast 35-letnia kobieta została zatrzymana i przewieziona do KPP. Tam Policjanci postawili jej zarzut kradzieży, do której się przyznała – informuje rzeczniczka KPP asp. sztab. Justyna Bujakiewicz – Rodzeń.
Teraz sprawą złodziejki zajmie się lubański Sąd Rejonowy. Za czyn którego się dopuściła, grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat.
AM
Data publikacji 23.05.2024 r.
