Lubań świętował 234 rocznicę uchwalania Konstytucji 3 Maja (GALERIA ZDJĘĆ)
W sobotę 3 maja br., mieszkańcy Lubania zebrali się na palcu Feliksa Netza, by uczcić jedno z najważniejszych świąt narodowych – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystości rozpoczęły się od odczytania przez Starostę Lubańskiego Zbigniew Zjawina, Wójt Gminy Lubań Aleksandrę Chomicz oraz Burmistrza Lubania Grzegorza Wieczorka fragmentów Konstytucji z 1791 roku. Ich słowa przypomniały o znaczeniu tego historycznego dokumentu dla polskiej państwowości i demokracji.
Głównym punktem obchodów był koncert pn. „W rytmie poloneza”, wykonany przez artystek z Krakowskiego Trio Muzycznego w osobach: Danuty Gołdon-Legler – śpiew, Hanny Meziny – skrzypce i Lidii Gil – recytacja. W trakcie koncertu wykonawczynie zaprezentowały szeroki wachlarz polskich pieśni patriotycznych.
Miejski Dom Kultury w Lubaniu, który był organizatorem uroczystości, przygotował specjalną strefę, gdzie najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli kolorować patriotyczne kolorowanki.
Niestety ulewny deszcz zmusił organizatorów i uczestników, by ostatni punkt obchodów czyli spacer historyczny z Burmistrzem Lubania Grzegorzem Wieczorkiem przenieść na dzień 8 maja br. Będzie on częścią obchodów 80 rocznicy zakończenia II wojny światowej.
Obejrzyj zdjęcia z wydarzenia:

Data publikacji 05.05.2025
