Lubań. W podstawówkach ruszył Egzamin Ósmoklasisty 2024

We wtorek 14 maja 2024 punktualnie o godzinie 9.00, uczennice i uczniowie klas ósmych Szkoły podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu, egzaminem z języka polskiego rozpoczęli Egzamin Ósmoklasisty 2024. W lubańskich podstawówkach do egzaminu przystąpiło w tym roku 84 ósmoklasistek i ósmoklasistów. To dla nich pierwszy poważniejszy egzamin, więc wielu z nich towarzyszył niemały stres.
W środę 15 maja czeka ich egzamin z matematyki. Natomiast w czwartek 16 maja, będą zdawać egzamin z języka obcego. Przystąpienie do Egzaminu Ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych, nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w pierwszym terminie, to napisze go w terminie drugim, w dniach 10-12 czerwca br. Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły średniej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia, to właśnie punkty za egzamin. Reszta to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia. Egzamin Ósmoklasisty 2024 jest egzaminem, którego nie można nie zdać, nawet gdy uczeń osiągnie bardzo niskie wyniki. Nie jest możliwe powtórne podejście do egzaminu, aby poprawić wynik. Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty 2024, zostaną ogłoszone 3 lipca br. Tego samego dnia uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach. W całym kraju, w tym roku do tego egzaminu podchodzi ponad 226 tysięcy uczniów.
Ósmoklasistkom i ósmoklasistom życzymy połamania przysłowiowych piór.
Obejrzyj galerię zdjęć:

SP
Data publikacji 14.05.2024 r.
