Lubań. Radny i były strażnik miejski pomógł w ujęciu złodzieja
Krzysztof Jaworski, radny Rady Miejskiej i były strażnik miejski z Lubania, pomógł w szybkim ujęciu złodzieja, który na tegorocznym Jarmarku Wielkanocnym ukradł ze stoiska wystawienniczego kasetkę z utargiem w wysokości 5,5 tys zł.
Radny Jaworski robił sprawunki na Jarmarku Wielkanocnym w dniu 27 marca. Zaobserwował, że od jednego ze stoisk bardzo szybko oddala się młody mężczyzna. Radny podszedł do stoiska i spytał właściciela czy nic mu nie zginęło. Okazało się że nie ma kasetki z pieniędzmi, która stała na stole wystawienniczym. Radny poradził wystawcy, by natychmiast zawiadomił o fakcie kradzieży Policję. Funkcjonariusze już po kilku minutach pojawili się na miejscu. Krzysztof Jaworski podał policjantom rysopis złodzieja oraz lokalizację kamer monitoringu miejskiego, które mogły nagrać oddalającego się z miejsca kradzieży sprawcę.
Dzięki tym namiarom funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali złodzieja, odzyskując cześć pieniędzy.
-Natychmiast w poszukiwanie sprawcy zaangażowali się lubańscy kryminalni, przy wsparciu policjantów prewencji. Mundurowi rozpoczęli działania operacyjne, sprawdzając każdy szczegół. Po kilku godzinach kryminalni zatrzymali podejrzanego. Podczas sprawdzenia policjanci ujawnili przy nim woreczek z narkotykami. Po zbadaniu testerem narkotykowym i zważeniu okazało się, że jest to 19 porcji metamfetaminy. 20-letni mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu kradzieży oraz posiadania narkotyków, grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp.sztab. Justyna Bujakiewicz – Rodzeń.
AM
Data publikacji 02.04.2024 r.
