Lubań. Pożegnanie ze służbą zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Lubaniu

We wtorek 25 lutego br. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Lubaniu, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji pożegnania odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu bryg. Janusza Gabrysia.
W uroczystości udział wzięli: zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Andrzej Fischer, Wicestarosta Lubański Konrad Rowiński oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubaniu dh Tadeusz Baka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również burmistrzowie, wójtowie, komendanci i przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej reprezentanci służb mundurowych, w tym Policji, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, pracownicy cywilni KP PSP w Lubaniu i emerytowani funkcjonariusze PSP w Lubaniu, przedstawiciele lokalnych instytucji i mediów oraz organizacji współpracujących z PSP, a także rodzina i bliscy kończącego służbę bryg. Janusza Gabrysia.
Po przyjęciu meldunku przez zastępcę Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Andrzeja Fischera, odczytano decyzje o odwołaniu ze stanowiska i zwolnieniu ze służby Janusza Gabrysia w związku z jego przejściem na zaopatrzenie emerytalne. Zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Andrzej Fischer przyjął meldunek bryg. Janusza Gabryś o zdaniu obowiązków zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Lubaniu. Następnie w wystąpieniu skierowanym do odchodzącego funkcjonariusza, podziękował mu za codzienny trud i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych.
Podziękowania przekazał również Wicestarosta Lubański Konrad Rowiński, który w swoim wystąpieniu zaznaczył ogromne zaangażowanie, jakie włożył odchodzący oficer w zapewnieniu bezpieczeństwa na rzecz mieszkańców Powiatu Lubańskiego.
Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów i wyrazów wdzięczności, życzenia oraz podziękowania przekazał również Komendant Powiatowy PSP w Lubaniu bryg. Zbigniew Szyszło, pracownicy oraz zaproszeni goście. Żegnający się ze służbą podziękował wszystkim za wieloletnią współpracę.
Januszowi Gabrysiowi życzymy samych dobrych chwil na emeryturze!



Data publikacji 26.02.2025 r.
Tekst: KP PSP w Lubaniu, zdjęcia: KP PSP w Lubaniu, Eluban.pl
