Lubań. Okradł i pobił swoją partnerkę

Lubańscy policjanci kilka dni temu zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o znęcanie się nad swoją konkubiną. Okazało się jednak, że ten sam mężczyzna odpowiedzialny jest za inne przestępstwa i wykroczenia, między innymi za kradzież pieniędzy oraz zniszczenie mienia.
W długi majowy weekend, lubańscy policjanci interweniowali w sprawie znęcania się nad konkubiną przez 53- letniego mężczyznę, partnera kobiety. W toku postępowania mundurowi ustalili, że do przestępstwa dochodziło od stycznia br., wówczas podejrzany znęcał się fizycznie i psychicznie nad kobietą. W dniu zdarzenia agresor pobił pokrzywdzoną uderzając po całym ciele oraz groził jej. W mieszkaniu panował nieład, okazało się, że to mężczyzna zniszczył telewizor, rozbił szyby w stoliku oraz meble. Ponadto ustalono, że dokonał kradzieży pieniędzy na szkodę poszkodowanej – informuje oficer prasowa KPP w Lubaniu asp. sztab. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń. –Zatrzymany to 53- letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci wszczęli postępowania i uruchomili procedurę Niebieskiej Karty. Prokurator nadzorujący postępowanie w sprawie poparł wniosek śledczych, dzięki czemu wszystkie materiały dowodowe dotychczas zgromadzone trafiły do sądu – dodaje policjantka.
Wobec zaistniałej sytuacji decyzja sądu mogła być tylko jedna, czyli 3 miesiące aresztu tymczasowego dla agresora. Mężczyzna usłyszał łącznie trzy zarzuty tj. znęcania się, kierowania gróźb karalnych, kradzieży oraz zniszczenia mienia.
O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.
Autor: asp.sztab. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Data publikacji 09.05.2023 r.
