Lubań. Obchody 15-lecia powołania OSS SG (WIDEO i GALERIA ZDJĘĆ)

We wtorek 26 listopada br. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 15 rocznicy powstania szkoły. W uroczystości wzięła udział Zastępczyni Komendanta Głównego Straży Granicznej generał brygady SG Wioleta Gorzkowska.
Obchody rocznicy rozpoczęła Msza Święta w intencji funkcjonariuszy i pracowników SG, którą odprawił ks. prał. kan. płk SG dr Zbigniew Kępa wraz z ks. kapelanem mjr. SG Jarosławem Nowakiem. Podczas Mszy Świętej, przekazano Pani Komendant na cele charytatywne ikonę, wykonaną przez funkcjonariusza lubańskiej szkoły Straży Granicznej chor. SG Grzegorza Bartnickiego.
Po mszy rozpoczęły się uroczystości z okazji obchodów 15-lecia powstania OSS SG w Lubaniu z udziałem funkcjonariuszy i pracowników Ośrodka oraz zaproszonych gości.
Swoją obecnością zaszczycili ośrodek m.in. komendanci szkół i jednostek organizacyjnych SG, dyrektorzy i przedstawiciele Komendy Głównej SG, Wojska Polskiego, gospodarze Ziemi Lubańskiej, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz współpracujących z ośrodkiem szkół i instytucji. Na obchody przyjechali byli komendanci ośrodka: płk SG Jacek Wysokiński, płk SG rez. Marek Woszczatyński oraz płk SG rez. Roman Łubiński.
Podczas przemówienia Komendant OSS SG w Lubaniu płk SG Mariusz Ceckowski podsumował 15 lat działalności ośrodka i podziękował funkcjonariuszom oraz pracownikom za rzetelną pracę, poświęcenie i codzienne zaangażowanie. Zaprezentowano filmy obrazujące działalność dydaktyczną Ośrodka i osoby, które zapisały się w historii szkoły.
Podczas uroczystej zbiórki wręczono odznaczenia i wyróżnienia.
Odznaką pamiątkową Ośrodka Szkoleń Straży Granicznej w Lubaniu odznaczona została gen. bryg. SG Wioleta Gorzkowska oraz 4 funkcjonariuszy i 4 pracowników cywilnych szkoły.
Komendant OSS SG – płk SG Mariuszowi Ceckowski wyróżniony został medalem „Chwała Ofiarnym i Nieustraszonym”, nadanym przez Biskupa Polowego Ordynariatu Wojska Polskiego – Wiesława Lechowicza. Odznaczenie, w imieniu jego Ekscelencji, wręczył Ks. Dziekan SG płk SG dr Zbigniew Kępa.
Komendant Ośrodka wyróżnił pamiątkowym grawertonem gen. bryg SG Wioletę Gorzkowską oraz zaproszonych komendantów jednostek organizacyjnych SG i komórek organizacyjnych KGSG, a także Ks. Dziekana SG płk. SG dr Zbigniew Kępę oraz przewodniczącego NSZZFSG, mjr. SG Marcina Kolasę oraz płk Edwarda Chyłę – Dowódcę 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej we Wrocławiu.
Pamiątkowe statuetki otrzymali byli komendanci ośrodka: płk SG Jacek Wysokiński, płk SG rez. Marek Woszczatyński oraz płk SG rez. Roman Łubiński.
Dodatkowo Komendant Ośrodka wyróżnił funkcjonariusza i pracownika cywilnego pamiątkowymi grawertonami za zaangażowane, sumienność i inicjatywę w wykonywaniu powierzonych obowiązków służbowych.
Z okazji obchodów 15-lecia powołania OSS SG Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Robert Baga, wyróżnił płk. SG Mariusza Ceckowskiego Odznakami Pamiątkowymi Korpusu Ochrony Pograniczna oraz Straży Granicznej, a także okolicznościowym grawertonem z wizerunkiem patrona Ośrodka gen. bryg. Wilhelma Orlika-Rückemanna. Wyróżnienia w imieniu Komendanta Głównego SG wręczyła gen. bryg. SG Wioleta Gorzkowska.
W dowód uznania za wspieranie rozwoju i procesu dydaktycznego kętrzyńskiej szkoły, Komendant CSSG w Kętrzynie płk SG Adam Pacuk uhonorował Komendanta Ośrodka Odznaką Pamiątkową Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.
Obejrzyj wideo:
Obejrzyj galerię zdjęć:





















