Lubań. Decyzją Starosty Lubańskiego parking w szpitalu już darmowy

Szpitalu Powiatowym im. dr Lucjana Kopcia – ŁCM Sp. z o.o. w Lubaniu
Jedną z pierwszych decyzji nowo wybranego Starosty Lubańskiego Zbigniewa Zjawina, jest odstąpienie od pobierania opłat za parking przy Szpitalu Powiatowym im. dr Lucjana Kopcia w Lubaniu.
Przyszpitalne parkingi pozostają w kompetencjach kierownika podmiotu leczniczego prowadzącego dany szpital. W tym tygodniu Starosta Lubański zdecydował o tym, że wjazd na teren Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu jest darmowy. Od stycznia 2023 roku opłata za wjazd na teren szpitala wynosiła 5 zł. Znaczący wpływ na funkcjonowanie podmiotów leczniczych (samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej) mają podmioty tworzące, w większości przypadków są to jednostki samorządu terytorialnego, do których również można zgłaszać propozycje dotyczące poprawy funkcjonowania podległych im placówek. W przypadku lubańskiego szpitala jest to Powiat Lubański.
Dlatego też jedną z pierwszych decyzji Zbigniewa Zjawina jest odstąpienie od pobierania opłat za przyszpitalny parking. Stan techniczny nawierzchni na wjeździe, drogach wewnętrznych i parkingu szpitala od lat pozostawia wiele do życzenia. Zarząd Powiatu Lubańskiego dostrzega problem i stąd pierwsze decyzje.
-Po dyskusji z prezesem Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu ustaliliśmy, że wjazd na teren szpitala będzie darmowy – informuje Starosta Lubański Zbigniew Zjawin. – Co do tematu nawierzchni i parkingu szpitala, jest to od lat niezałatwiona sprawa, która w najbliższym czasie zostanie przeanalizowana. Musimy razem z zarządem Łużyckiego Centrum Medycznego znaleźć rozwiązania, bo nie widzę możliwości żeby ten stan trwał w nieskończoność. Wariantów jest kilka i będą realizowane. Oczywiście to nie jest perspektywa tygodnia czy dwóch miesięcy. Na to wszystsko potrzeba czasu, ale te usprawnienia na pewno będą wdrażane – tłumaczy samorządowiec.
AM
Data publikacji 16.05.2024 r.
