Leśna. Dla „satysfakcji” ukradł defibrylator

Bulwersujące jest zachowanie osoby, która kradnie sprzęt ratujący życie. A do takiej właśnie kradzieży doszło w Leśnej, gdzie złodziej dokonał kradzieży defibrylatora AED.
Do kradzieży doszło na terenie tamtejszego boiska Orlik.
–Do zdarzenia doszło w miniony weekend (14/15 marca br.)w godzinach nocnych. Urządzenie ratujące ludzkie życie usytuowane było na jednym z budynków gospodarczych, na terenie boiska Orlik w Leśnej. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa, gdyż właśnie w tym miejscu odbywa się duży ruch zarówno dzieci korzystających z boiska oraz mieszkańców Gminy Leśna oraz innych części naszego powiatu. Mężczyzna pod osłoną nocy ukradł urządzenie i oddalił się w nieznanym kierunku. Mundurowi szybko wytypowali sprawcę przestępstwa. Natychmiast udali się do jego miejsca zamieszkania. Podczas przeszukania w plecaku mężczyzny ujawnili skradzione mienie. Okazało się, 42-latek ukradł defibrylator dla „satysfakcji”. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży. Nie kwestionował swojej winy. Odzyskany defibrylator został przekazany pracownikowi Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej. Za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem – informuje rzeczniczka prasowa KPP w Lubaniu podkom. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń.
Złodziejowi, za czyn którego się dopuścił grozi kara do 5 lat więzienia.

AM
Data publikacji 17.03.2025 r.
