Koronawirus. Mamy najnowsze informacje z Powiatu Lubańskiego, Dolnego Śląska i kraju (stan na: 02 maja 2020 r.)

Jak nas poinformowała 2 maja Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lubaniu, na dzień 1 maja maja br. w Powiecie Lubańskim zakażenie koronawirusem wystąpiło u 31 osób. 2 osoby z podejrzeniem koronawirusa przebywają w szpitalu w Bolesławcu. 6 osób leczonych jest w izolacji domowej. 25 osób już wyzdrowiało.
Ponadto 229 osób znajduje się pod kwarantanną rządową (osoby te powróciły z zagranicy), 31 osób objętych jest kwarantanną lubańskiego Sanepidu, natomiast 38 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym Sanepidu. U 284 z przebadanych dotąd pod kątem koronawirusa osób, wynik jest ujemny.
Zdrowi na obecną chwilę to: Świeradów Zdrój – 1 osoba, Leśna – 14 osób, Olszyna – 6 osób, Platerówka – 2 osoby, oraz 1 osoba u której zdiagnozowano koronawirusa w Powiecie Lubańskim, to obywatelka Danii. Wyjechała już z Polski (razem 25 osób)
Wynik dodatni dotąd potwierdził się w: Lubań – 2 osoby, Leśna – 15 osób, Olszyna – 8 osób, Platerówka – 2 osoby, Siekierczyn – 1 osoba, Świeradów Zdrój – 2 osoba, oraz 1 osoba u której zdiagnozowano koronawirusa w Powiecie Lubańskim, to obywatelka Danii. (razem 31 osób)
Na Dolnym Śląsku według służb Wojewody Dolnośląskiego jest obecnie 1580 chorych na koronawirusa osób. 51 osób zmarło.
W Polsce według Ministerstwa Zdrowia jest jest 13105 osób, które zachorowały na koronawirusa. 650 osób zmarło. Ponad 3491 osób wyleczono.
Na świecie (wg WHO – stan na godzinę 11.00, 02.05.2020 r.) koronawirusem zaraziło się już ponad 3 mln 413 tys osób, z czego ponad 239 tysięcy osób zmarło. Wyleczono ponad ponad 1 mln osób. Bieżące dane o rozprzestrzenianiu się koronawirusa na świecie KLIKNIJ TUTAJ (LIVE 24/h).
Sytuacja z powiatach sąsiadujących z Powiatem Lubańskim
Informacje o sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w powiatach sąsiednich, dostępne są w dziennikach internetowych: Powiat Bolesławiec – Bolec.info, Powiat Lwówek Śląski –Lwówecki.info, Powiat Zgorzelec – Zinfo.pl, Powiat Jelenia Góra –24jgora.pl oraz tvdami.eu
Autor: AM
