Hojny Mirsk
Tegoroczny, 24 już, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbył się w niedzielę, 10 stycznia 2016 r. Już od wczesnego ranka, na ulicach Mirska i w sołectwach, pojawili się wolontariusze z puszkami., a od godziny 10.00, w kawiarence na mirskim rynku ruszyła sprzedaż ciast domowego wypieku.
Również od godz. 10.00 w hali sportowej, przy Szkole Podstawowej w Mirsku rozegrano IV Noworoczny Turniej Piłki Nożnej IZERY CUP. O 14.00, amatorzy silnych wrażeń, obejrzeli pokaz jazdy samochodami typu OFF ROAD na terenie dawnego basenu. Sportowych zmagań nie zabrakło też na terenie Zespołu Szkół Licealno- Gimnazjalnych w Mirsku. Dwie godziny trwały zmagania drużyn w I Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej WOŚP CUP. A na szkolnym korytarzu wystąpiły „Bogdanki”, formacja taneczna ze Szkoły Podstawowej w Giebułtowie trenowana przez Tomasza Gajewskiego. Pan Tomek poprowadził też spontanicznie zumbę.

Chętni mogli potańczyć do woli. Gwiazda wieczoru Szymon Matecki oraz raperzy PAGE oraz PRYMUXA otrzymali , za swój występ, gromkie brawa. Następnie zabawa taneczna, występ zespołu T.n.T. i długo oczekiwane światełko do nieba…
A ponadto kawiarenka z wielką ilością smakowitych ciast i kaw, kącik malucha, sklepik, Mini zoo, salon gier… a wszystko po to by uzbierać jak najwięcej.
I udało się, razem ze sztabem świeradowskim, na konto WOŚP WYSŁALISMY 28 300 zł + 195,40 Euro !!!
Mirsk.pl

