Gmina Olszyna. Spłonęły wraki samochodów w Nowej Świdnicy

W sobotę 16 sierpnia br. doszło do pożaru składowiska wraków samochodów w Nowej Świdnicy.
Na miejsce natychmiast skierowano jednostki Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lubaniu oraz zastępy OSP Olszyna i OSP Radostów. Pierwsi na miejsce dotarli druhowie z OSP Olszyna, którzy bezzwłocznie przystąpili do gaszenia ognia. Wkrótce potem dołączyły kolejne jednostki, które wspólnie podjęły działania zmierzające do opanowania żywiołu. Pożar, który objął nie tylko auta, ale również pobliską łąkę, wymagał skoordynowanej akcji – gaszono płomienie na samochodach oraz jednocześnie zapobiegano rozprzestrzenianiu się ognia na dalsze tereny. Ogień udało się szybko opanować i skutecznie go dogasić.
Ze wstępnych analiz wynika, że pożar był to wynik celowego podpalenia, a doszło do niego już po raz drugi.
Takie działanie sprawcy lub sprawców pokazuje nie tylko ich bezmyślność, ale przede wszystkim zagrożenie, jakie stworzył/stworzyli dla okolicznych mieszkańców i środowiska naturalnego.
Dochodzenie w tej sprawie prowadza policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.
AM, foto: OSP Olszyna
Data publikacji 17.08.2025 r.
