Gmina Lubań. 15-lecie MDP Radostów i przekazanie nowego wozu bojowego dla OSP (GALERIA ZDJĘĆ)
W niedzielę 10 listopada br. w Radostowie odbyła się uroczystość 15-lecia powołania do życia tamtejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, działającej przy jednostce OSP Radostów. W ramach jubileuszu jednostce oficjalnie przekazano wóz strażacki Star 266.
Jubileusz rozpoczął się uroczystym apelem w remizie OSP, gdzie na ręce Prezesa dh. Janusz Kopały został złożony meldunek o gotowości druhów w tym podniosłym wydarzeniu. Po wysłuchaniu hymnu państwowego i krótkiego przypomnienia o święcie 11 listopada, ks proboszcz Józef Olechowski poświecił figurkę świętego Floriana ufundowaną przez druhów oraz samochód bojowy, który niedawno został wprowadzony do służby w podziale bojowym.
Uroczystość była również okazją do wręczenia podziękowań dla druhów, którzy w ostatnim okresie najbardziej poświęcili się dla jednostki. Za wsparcie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej opiekun MDP dh Szymon Bartniak wyróżnił dh Marcina Zygmunta, dh Karola Hołoda, dh Arkadiusza Kotulskiego, dh Sebastiana Moczydlaka, sołtysów: Joannę Niedzielko i Annę Stawaruk, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Radostowie, Pana Michała Kaczmarczyka oraz Wójta Gminy Lubań Aleksandrę Chomicz.
Prezes podziękował również strażakom, którzy przez ostatni okres poświecili najwięcej czasu na naprawy i remonty sprzętu. Między innymi wyróżnieni zostali dh Paweł Szłabowicz dh Marcin Zygmunt, dh Karol Hołod, dh Krzysztof Szłabowicz oraz dh Stanisław Purpur.
Została również przygotowana niespodzianka dla najmłodszych strażaków, w postaci nowych kurtek i bluz służbowych. Komplet umundurowania został zakupiony dzięki anonimowemu sponsorowi oraz składkom członkowskim najstarszych strażaków.
Po akcie przekazania i poświęcenia samochodu, głos zabrali zaproszeni goście, którzy podkreślili, że wóz strażacki zwiększy gotowość bojową, efektywność pracy strażaków i podniesie stopień realizacji zadań na rzecz lokalnej społeczności zarówno na terenie gminy, jak i całego powiatu, a młodym adeptom pożarnictwa z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej życzyli kolejnych wielu, udanych lat służby.
W uroczystości wzięli udział m.in. Aleksandra Chomicz Wójt – Gminy Lubań, Zbigniew Zjawin – Starosta Lubański, Zbigniew Szyszło – Komendant PSP w Lubaniu, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Lubaniu dh Piotr Szłabowicz, Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Gminie Lubań dh Paweł Cwynar, radny Gminy Lubań Bartłomiej Żukowski oraz sołtysi sołectw Radostów Dolny i Średni oraz Radostów Górny.
Należy przypomnieć, że MDP przy OSP Radostów została powołana w maju 2009 r. Strażacy tej jednostki nieprzerwanie od kilkunastu lat, uczą najmłodszych adeptów pożarnictwa zagadnień z tematyki związanej z ochroną przeciwpożarową oraz pierwszą pomocą.
Obejrzyj galerię zdjęć:

Więcej zdjęć: KLIKNIJ TUTAJ
SP, OSP Radostów
Data publikacji 13.11.2024 r.
