HomeLubańDlaczego? I co to oznacza?

Komentarze

Dlaczego? I co to oznacza? — 26 komentarzy

  1. Jeżeli radnym zostaje kompletnie skompromitowany Jeremi- Iwanow, który kościół traktuje jak narzędzie do uzyskania mandatu, jeżeli staje on razem ze zdeklarowanym antyklerykałem w jednym szeregu, a propaganda dla nich płynie podczas mszy w kościele, a wyborcy to kupują to mamy obraz: „Pana, Wójta i Plebana”. Tylko, czy kościół weźmie odpowiedzialność za wyludnienie miasta? Hipokryzją dla mnie jest zbieranie datków dla biednych przez Iwanowa odczytywanego w kościele zamiast Caritasu i jednoczesne wciskanie tego emeryta do rady po dietę do emerytury. Jeżeli jeszcze potrafiłby się chociaż prawidłowo wysłowić. Młodzi ludzie, którzy z nm konkurowali są zniechęceni i to są kolejni, którzy opuszczą nasze miasto. Zostanie zatem w tym grajdole: Pan, Burmistrz i pleban, a ci co nie wyjadą dostaną makaron od Jeremiego. W Lubaniu mamy jedną wielką przegraną, bo nie programy wygrały, a propaganda kościelna, paszkwile i zwykła zaściankowość. Pomyślcie tylko kto wam na stare lata poda szklankę herbaty? Z tego co wiem to Jeremiego dzieci też stad wyjechały- właśnie dlatego, że tacy ludzie rządzą w tym mieście!
    Brawo Lubań- przykład dla kolejnego Barei!

    • Jestem zdecydowanie przeciwny wciąganiu instytucji Kościoła do lokalnej polityki i obarczania Go jakąkolwiek odpowiedzialnością za nieprzemyślane wypowiedzi parafian. Wybory wygrał Pan Iwanow i to jest niepodważalny fakt, oczywiście jeśli wyznajemy wartości demokratyczne.

  2. wartość demokratyczn i propaganda kościelna=wynik głosowania

  3. Niestety w Lubaniu Kościół popiera obecnie panujący „układ”. Wspiera otwarcie świtę Pana ASa…. To jest jakaś kpina i żart… granda…

  4. To Kościół dał się wciągnąć! Chodzi Pan na msze do tzw „czerwonego Kościoła”? Jaka to demokracja skoro na PKW nadal nie ma głosów, a za to są liczne włamania z zewnątrz?

    • Nie ma Pan dobrych informacji. Większość wyników głosowań została przesłana do PKW już w poniedziałek. Problem polega na tym, że PKW nie potrafi ich przetworzyć i wydrukować protokołów do podpisania przez komisje. System działał w miarę poprawnie przez trzy lata, ale to były „rosyjskie serwery”. Nową firmę informatyczną wyłoniono trzy miesiące temu i jest jak widać.

  5. Panie Andrzeju, gratuluję bardzo celnej analizy sytuacji powyborczej w Lubaniu. Reprezentuję grupę tych, dla których wynik wyborów jest tragiczny. Wciąż jednak liczę na tę ostatnią szansę 30 listopada…

    • Jest coraz głośniej na temat powtórzenia wyborów, może zatem będzie dla niektórych dodatkowa szansa.

  6. Ja mam wyższe wykształcenie, całkiem nie mały iloraz inteligencji, ale nie pojmuję tego, co się wydarzyło w moim mieście w ubiegłą niedzielę. Nie pojmuję….. Idę głosować 30 listopada na Konrada Rowińskiego i zachęcam wszystkich młodych, starszych, wykształconych bardziej czy mniej, tych którzy potrafią samodzielnie myśleć i tych którzy biorą odpowiedzialność za swoje decyzji. Pozdrawiam

  7. Buenos tardes.

    Panie Ploch, takie „skróty myślowe”, których Pan się dopuszczasz, to kolejne na tym portalu polukrowane […]

    Pisze Pan, że to tylko jedna grupa społeczna wybrała, że nie wiedziała do końca, co robi, że kierowała się tylko własnym interesem. […]

    Pisze Pan, jak naukowiec, opierający się na danych, a opiera się Pan na bzdurach z palca wyssanych. Skąd Pan wie, kto w Lubaniu głosował i z jakiego powodu? […]

    >>
    Pisze Pan nieprawdę w okresie wyborczym.
    Moderator

    • Nie przeczytał Pan dokładnie tekstu. Piszę, że mieszkańcy głosujący na obecnego Burmistrza dobrze wiedzieli co robią, bo uczynili to we własnym interesie i jest to jak najbardziej naturalne. Ponadto neguje Pan fakt obiektywny, że większość uprawnionych nie wzięła udziału w głosowaniu.
      Na razie Pana ugrupowanie jest wyraźnie górą, więc skąd ta niezrozumiała nerwowość?

  8. I dlatego, że sądzi Pan, że Pana nie rozumiem, zostawił Pan to, czego rzekomo nie rozumiem a skasował Pan moją opinię o kandydatach i wynikach wyborów?

    Wielkie brawa dla Pana, Panie Ploch!

    • O mnie może Pan pisać co Pan chce. O kandydatach nie, bo jest kampania wyborcza. Jak się skończy, wszystko powróci do normy, lub pisząc otwartym tekstem, Pan zrobi z tym porządek, przecież będzie Pan u władzy co najmniej przez cztery lata.

  9. ostatnio Redaktor stał się tubą… a gdzie miejsce na dziennikarska powściągliwość i dystans do codziennych małości… te redakcyjne komentarze straciły dobry smak, szkoda Droga Redakcjo!

    • Gdzie Pan widzi brak powściągliwości? W końcu jest kampania wyborcza, to czas polaryzacji poglądów i jest to jak najbardziej normalne. Co Pana zdaniem mamy pisać, że wszyscy poszli głosować jak poszła mniej niż połowa, ze wybrano burmistrza, skoro będzie jeszcze druga decydująca tura? Może to faktycznie nie w smak…

      • preferowanie jednej strony światka lokalnej polityki jest tym „brakiem powściągliwości”… a co pisać od redakcji? Na frekwencję wpływa wieloletnia polityka społecznej inżynierii… po co „głosować” skoro to nic nie da bo wszyscy tacy sami… siedzący na stołkach przetasują się stanowiskami i dalej będą siedzieć… o co chodzi? o kasę – tyle tylko, że nikt nie ma odwagi i klasy by się do tego przyznać, tak samo w rozdaniu dogrywki burmistrzowskiej

  10. System głosowania w Polsce nie był zabezpieczony, co skutkuje włamaniem się hakerów na stronę PKW. Można było zmieniać protokoły jak się chciało oraz fałszować certyfikaty jak donoszą wykwalifikowane firmy informatyczne. Potężna skala głosów nieważnych, w niektórych powiatowych lokalach wyborczych ponad 40% jak donoszą media. Komisje powiatowe nie przygotowane do ręcznego liczenia głosów. Czy, to patologia polskiej demokracji? Czy Polacy nic się nie stało?

    • Pracuję w komisji i przez moje ręce przeszło kilkaset protokołów. Poza drobnymi uchybieniami nie zauważyłem jakiejś anomalii. Co do systemu, to ponoć możliwe są do niego włamania, ale też nie zauważyłem aby ktoś złamał hasło mojego certyfikatu.

      • Panie Andrzeju wszystkie media w Polsce informują o włamaniu się do systemu i wejścia do bazy danych. Informatycy informują, że system nie jest wart przysłowiowego funta kłaków. Skoro ABW zajęła się sprawą oraz NIK wszedł do PKW, to muszą być jakieś poważne nieprawidłowości. Podam przykład oddania pewnej ilości głosów na danego kandydata, a na protokole 0 głosów. W Szczecinie prezydentem miasta został człowiek, który nie był na liście kandydatów. Jeszcze raz wspomnę o potężnej skali nieważnych głosów sięgających 40%.

        • Pan czerpie informacje z mediów, ja chciałem Panu przekazać kilka uwag z innej strony, choć w końcu też poprzez media. Myślałem, że to Pana zainteresuje.

  11. Ta strona jest zmanipulowana jak […]

    >>
    W którym miejscu?
    Moderator

  12. Panie Ploch…
    Czy Pan się aby na pewno dobrze czuje? Mimo wszystko miałem o Panu odrobinę lepsze zdanie.

    Mam nie pisać opinii, który kandydat jest lepszy, BO jest kampania? A co niby Pan robi w swoim artykule? Co robią tu komentatorzy?

    • Ma Pan znaczący wpływ na pozostałe miejskie portale. Nie róbmy monokultury. Szukajmy piękna w różnorodności. Po co mamy publikować to co oni. A swoją drogą bardzo się różnimy, ja w pierwszej kolejności oceniam program, a potem który kandydat jest lepszy.

    • To trochę nie przystoi tak anonimowo pisać laurki o sobie. Dlaczego nie napisze Pan z imienia i nazwiska? Przecież jeżeli to prawda, co by Pan chciał o sobie powiedzieć to żaden wstyd, a i pan Andrzej by pewnie to puścił. Słusznie, że Pan Andrzej nie puszcza pewnych rzeczy pisanych anonimowo, dzięki temu jest tu pełna kultura i nie ma takiego taplania się w szambie jak na najbardziej opanowanym przez Pana zwolenników portalu. Za to Panu Panie Andrzeju dziękuję! Lekturę nowinek zawsze zaczynam od waszego portalu!

  13. Wytłumaczcie mi proszę jedną sprawę. Pracuję w Lubaniu i mam mnóstwo znajomych w tym mieście. Przed wyborami z kimkolwiek bym nie rozmawiał to każdy narzekał na sytuację w mieście. Dziura, zadupie, prowincja, miasto bez perspektyw. To tylko najłagodniejsze z określeń jakie słyszałem. Przychodzą wybory i urzędujący burmistrz uzyskuje ponad 48% głosów. Mało tego, wprowadza do Rady Miasta większość swoich radnych. To w końcu jak jest? Potrafi ktoś wytłumaczyć ten fenomen?

    • Do „realisty”
      Powodem takiej sytuacji z pewnością jest nasza polska mentalność. To, że demokracja pozwala nam podjąć decyzję „głosuję, nie głosuję”. Niestety, AS zgarnął swój cały elektorat, Pan Konrad nie. Tutaj mam nadziej, że w drugiej turze będzie inaczej i burmistrze będzie Konrad Rowiński