Pokochał Karkonosze (WIDEO)
W Sali Lustrzanej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu, odbyło się spotkanie z legendą przewodników sudeckich i ratowników górskich Zbigniewem „ZBYCHEŁKO” Bogaczykiem.
Czytaj dalej →
W Sali Lustrzanej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu, odbyło się spotkanie z legendą przewodników sudeckich i ratowników górskich Zbigniewem „ZBYCHEŁKO” Bogaczykiem.
Czytaj dalej →Wspólnie z Bolesławieckim Parkiem Wodnym Orka, zapraszamy na rytuały saunowe, w saunarum BPW, które odbywają się w każdą środę w godzinach 19:00, 19:45 i 20:30. Rytuał jest bezpłatny.
Do końca stycznia, zakończą się prowadzone od czerwca 2013 roku prace budowlane w remontowanej, zabytkowej pływalni przy ul. Zgorzeleckiej w Bolesławcu. Otwarcie obiektu planowane jest w lutym.
Czytaj dalej →Minął pierwszy tydzień ferii zimowych.W większości placówek o charakterze kulturalnym i sportowym w Lubaniu trwają zajęcia, w których biorą udział dzieci oraz młodzież z Lubania
Czytaj dalej →Przełom roku, to dobra okazja do podsumowań, bilansów, statystyk i planów. Łużycki Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu zorganizował dwa uroczyste zebrania, by powspominać i podsumować rok turystyczny.
Czytaj dalej →W świetlicy wiejskiej w Biedrzychowicach rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego klubów abstynenckich. Organizatorem spotkania było Lubańskie Stowarzyszenia Abstynenckie „ODNOWA”.
Czytaj dalej →W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu odbył się jubileuszowy, 10 Turniej Halowy Piłki Nożnej im. Zygmunta Duziaka, który był wielkim orędownikiem miejskiego sportu a zwłaszcza piłki nożnej.
Czytaj dalej →Piłka nożna w Lubaniu przeżywa trudne chwile. Po rundzie jesiennej Łużyce zajmują 13 miejsce z dorobkiem 17 punktów. To wynik daleki od oczekiwań miejscowych kibiców.
Czytaj dalej →Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego „Pri-Bazalt” Włókniarz Mirsk zaprasza zainteresowane kluby do udziału w halowych turniejach piłki nożnej pierwszej edycji „Izery Cup” dla grup młodzieżowych.
Czytaj dalej →W rankingu trzydziestu sklasyfikowanych powiatów z Dolnego Śląska w kategorii Szkolne Zespoły Sportowe, Powiat Lubański zajął III miejsce jako jeden z najbardziej usportowionych powiatów województwa.
Czytaj dalej →Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu organizuje X jubileuszowy Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Zygmunta Duziaka, który odbędzie się w niedzielę 18 stycznia na hali sportowej MOSiR przy ulicy Różanej 2.
Czytaj dalej →Kajakarze LUKS „Kwisa” Leśna podsumowali sezon 2014. W spotkaniu, które miało miejsce w poniedziałek, 29 grudnia 2014 roku w sali restauracji „Leliwa”, uczestniczyli zawodnicy klubu
Czytaj dalej →Burmistrz Miasta Lubań wraz z dwutygodnikiem „Ziemia Lubańska” już po raz drugi organizują plebiscyt na Sportowca Roku Miasta Lubań. Plebiscyt wywołał w zeszłym roku wiele emocji. Dzięki dużemu zaangażowaniu środowiska sportowego, wielu mieszkańców miasta poznało nie tylko
Czytaj dalej →Zawodnik lubańskiego klubu pływackiego UKS Orka Robert Kusto, otrzymał powołanie do Reprezentacji Polski Juniorów w pływaniu na zbliżające się Mistrzostwa Krajów Europy Środkowej, które odbędą się w stolicy Czech-Pradze, w dniach 5-7grudnia br.
Czytaj dalej →W zabytkowej krytej pływalni przy ul. Zgorzeleckiej w Bolesławcu trwają bardzo zaawansowane prace przy przywróceniu dawnej funkcji zakładu kąpielowego, które potrwają do końca roku. Basen zostanie oddany do użytku na początku 2015 roku i będzie po Bolesławieckim Parku Wodnym Orka, drugą krytą pływalnią w tym mieście.
Czytaj dalej →Przez blisko 10 lat walczono o to, aby wysłużony obiekt zastąpić nowym, nowoczesnym i większym. Mecz Tauron Basket Ligi PGE Turowa ze Startem Lublin będzie inauguracją nowego obiektu, który został zbudowany dzięki współpracy Polskiej Grupy Energetycznej, miasta i PGE Turowa.
Czytaj dalej →Jak nas poinformowała Beata Małgorzata Kozik z Działu Marketingu Bolesławieckiego Parku Wodnego Orka, sauny w aqaparku zostaną ponownie otwarte jutro tj. 15 listopada br.
Czytaj dalej →Uczniowski Klub Sportowy Lubań zajmuje się szkoleniem w piłce siatkowej na terenie Lubania i okolic dziewczynki i chłopców w wieku 6-19 lat. Działamy od 10 maja 2010 roku.To reaktywacja siatkówki … Czytaj dalej →
Sezon jesienny był bardzo pracowity i udany dla lekkoatletów z SL GKS Olsza Olszyna. 13 września we Wrocławiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i eliminacje do Mistrzostw Polski do lat … Czytaj dalej →
(Gmina Wiejska Lubań) W lubańskim Kompleksie Edukacyjnym zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Powiatu dziewcząt w badmintonie. Zawody wygrały dziewczęta reprezentujące Gimnazjum w Pisarzowicach
Czytaj dalej →Łużycki Oddział PTSM w Lubaniu był organizatorem kolejnego rajdu pn. Jesień na Łużycach. Łużycka jesień pachnąca lasem, kolorowa i gwarna. Uczestnicy od lat 7 do 77, więc hasło „Turystyka łączy … Czytaj dalej →
26.10. 2014r. zapisuje się w kalendarzu super imprez LTS- u. bowiem po raz pierwszy byliśmy gospodarzem I Turnieju Bambini CUP 2014 o Puchar Burmistrza Leśnej Jana Surowca.
Czytaj dalej →– Czas pracy i wysiłku, którą wkładacie w kształtowanie pasji są powodem do dumy a Wasze osiągnięcia są istotne nie tylko dla was, ale dla wszystkich mieszkańców powiatu… – powiedział starosta lubański Walery Czarnecki podczas Sesji Rady Powiatu Lubańskiego, na którą zaproszeni zostali przedstawicie dwóch klubów sportowych, działających na terenie naszego powiatu.
Czytaj dalej →Łużyce Lubań odniosły trzecią wygraną w sezonie. Zespół trenera Rafała Wichowskiego pokonał w Siekierczynie Victorię Ruszów 2:0 i utrzymał kontakt ze środkiem tabeli. Lubanianie wygrali, ale w kilku sytuacjach nie ustrzegli się błędów.
Czytaj dalej →Ten kameralny park wodny, zlokalizowany w uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry – Cieplicach, proponuje swoim gościom gamę różnorodnych atrakcji, m.in.: baseny termalne z możliwością wypoczynku wewnątrz i na zewnątrz
Czytaj dalej →(Olszyna) Ponad dwa tysiące dzieci i młodzieży z niemal wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych Dolnego Śląska wzięło udział w 13 Finale Wojewódzkim Biegów Przełajowych w Olszynie, zorganizowanym przez dolnośląski SZS oraz Miasto i Gminę Olszyna. Młodym sportowcom kibicował, biorący udział w imprezie Marszałek Województwa Cezary Przybylski.
Czytaj dalej →Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła nam w niedzielę 28 września 2014 r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbył się tradycyjny, coroczny festyn sportowo-rekreacyjny pod nazwą „Dzień Piłkarza”.
Czytaj dalej →Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński w przedwyborczym okresie uaktywnił się głosząc kolejne, wyimaginowane pomysły o turystyczno – rekreacyjnym zagłębiu, jakie powstanie w Lubaniu po jego reelekcji. Tymczasem wstępem do takich działań jest prawie zawsze budowa tras pieszych i rowerowych, o których w wizji włodarza w ogóle nie ma mowy.
Czytaj dalej →Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu, po raz kolejny było organizatorem akcji pod nazwą „Rower z pasją”, w której wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Lubania i Olszyny oraz podopieczni lubańskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
Czytaj dalej →Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu organizuje w dniu 11 października br. ( sobota) IV Międzynarodowy Rajd Pieszy IV Dookoła Lubania pod nazwą ” Jesień na Łużycach”. Długość trasy to 15 km. Celem rajdu, którego organizatorem jest Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu, jest m.in propagowanie trzeźwości i zdrowego trybu życia.
Czytaj dalej →