Arbuz wyrósł w środku lasu (WIDEO)

Leśnicy w lesie znaleźli arbuza. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt że warzywo nie zostało tam przez kogoś pozostawione, tylko zwyczajnie sobie wyrosło.
Do niespotykanego znaleziska doszło na terenie Leśnictwa Krępnica niedaleko Bolesławca.
Jak pisze dziennik internetowy Istotne.pl ,co zaskakujące, owoc, który preferuje zdecydowanie cieplejszy klimat niż ten, który mamy w Polsce, wyrósł w lasie, i to w dodatku w jego środku.
– Tutaj, gdzie się obecnie znajdujemy, zdecydowanie brakowało wody. Lato było suche. Wielu działkowiczów czy właścicieli ogrodów może się wypowiedzieć, ile wody trzeba było lać, żeby cokolwiek zebrać z tego, co posadzono. A tu naturalnie, bez podlewania, bez żadnej pielęgnacji wyrósł nam arbuz – mówi w rozmowie z TVN24 Daniel Kaczmarek, podleśniczy Leśnictwa Krępnica.
Dlaczego warzywo wyrosło w lesie? Leśnicy uważają, że być może ktoś jadł arbuza i wypluł pestkę lub przyniosła ją sójka. Jak podaje TVN24 pracownicy Lasów Państwowych nie mają zamiaru go zrywać, poczekają na jego naturalny rozkład. Kto wie, może w przyszłym roku arbuzów będzie więcej.
Autor: AM
