Zakończenie Rajdu Młodzieży Szkolnej „Świeradów-Zdrój 2015”
W niedzielne popołudnie w świeradowskim Domu Zdrojowym odbyło się podsumowanie XLI Rajdu Młodzieży Szkolnej „Świeradów-Zdrój 2015” – popularnej przed laty tzw. „Kuratorki”.
Dekoracji zwycięzców dokonał m.in. Senator Jan Michalski w towarzystwie Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół Wiesławy Stasik oraz Honorowego Komandora Rajdu – Zdzisława Gasza. W Rajdzie, którego celem jest propagowanie ochrony przyrody oraz walorów turystyczno-krajoznawczych, mogą uczestniczyć drużyny składające się z 10 osób (9 uczestników + 1 opiekun) zgłaszane przez szkoły, placówki oświatowo – wychowawcze, a także turystyczne koła, kluby młodzieżowe i drużyny harcerskie. Przyszłoroczna edycja odbędzie się w Gryfowie Śląskim.
