Usiłował zamordować mężczyznę

Policja zatrzymała bandytę, który w parku pchnął nożem siedzącego na ławce mężczyznę. Ciężko ranny mężczyzna trafił do szpitala. Sprawcy postawiono już zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie.
W sobotę kilka minut po godz. 21:00 dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie ranionym nożem na jednej z ulic w mieście. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol prewencji oraz funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Przybyły na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego zabrał ranionego mężczyznę do szpitala, a policjanci podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy.
Po kilkunastu minutach został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że obok pokrzywdzonego na ławce siedział poszukiwany przez Sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności 47-latek, który również trafił do policyjnego aresztu.
Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 36-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa. Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt.
Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Autor: podkom. Agnieszka Goguł KPP w Zgorzelcu
