Tragedia w Lubomierzu. 48-latek ugodzony nożem
Dwóch mieszkańców Lwówka Śląskiego weszło siłą do mieszkania 66-letniego mężczyzny w Lubomierzu, który jednego z napastników ugodził nożem w klatkę piersiową. 48-latka w stanie bardzo ciężkim przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Legnicy.
Do tragedii doszło 24 sierpnia w jednej z kamienic w centrum Lubomierza, gdzie dwóch mieszkańców Lwówka poszukiwało dziewczyny, która rzekomo miała uciec z domu. Pomiędzy nimi a właścicielem mieszkania doszło do szarpaniny, podczas której napadnięty 66-latek nożem ugodził jednego z nich. Ugodzony wchodził oknem do mieszkania napadniętego i był bardzo agresywny. Ostrze wbiło się obok serca. Tuż po zdarzeniu na miejsce przybyła policja oraz pogotowie. 48-latkowi udało się uratować życie. W stanie ciężkim przebywa w szpitalu, do którego przetransportował go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Legnicy, i jest utrzymywany w śpiączce. Właściciel mieszkania został zatrzymany przez policję, ale za kilka godzin go zwolniono. Prokuratura nie postawiła mu żadnych zarzutów. Wszystko wskazywało na to, że działał on w obronie koniecznej. Teraz policja sprawdzi jeszcze wątek przebywania dziewczyny w mieszkaniu 66-latka, bowiem okazało się, że jest ona nieletnia.
Red.
