Tragedia na Zgorzeleckiej
Wczoraj (10.03), o godzinie 19.50 na ulicy Zgorzeleckiej w Lubaniu doszło do wypadku, w wyniku którego ucierpiała rowerzystka. Według świadków zdarzenia kobieta wtargnęła na jezdnię zjeżdżając z chodnika, a kierowca samochodu nie zdążył jej ominąć. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierowca samochodu który potrącił rowerzystkę był trzeźwy. Życiu rannej kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.Dochodzenie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze KPP w Lubaniu.
Jak nas poinformowała rzecznik lubańskiej komendy policji nadkom. Dagmara Hołod, funkcjonariusze lubańskiej drogówki przygotowują akcję prewencyjną, która będzie miała na celu uczulenie kierowców, że z dnia na dzień, na drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów i motorowerzystów. Jak informuje policja zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów jest coraz więcej, stąd ta akcja.
Red.
