SOK ujęła złodzieja na stacji PKP w Lubaniu
Fotopułapka, zamontowana w rejonie lubańskiego dworca PKP, pomogła funkcjonariuszom Służby Ochrony Kolei z Posterunku w Węglińcu ująć sprawcę włamania do garażu drezyn. Patrol przeszkodził ujętemu w dokonaniu kradzieży sygnalizatorów.
Zainstalowana na stacji kolejowej Lubań Śląski fotopułapka, zaalarmowała patrol SOK z Posterunku w Węglińcu, że w rejonie garaży drezyn pojawiła się osoba nieuprawniona. Sokiści zareagowali błyskawicznie. Na gorącym uczynku ująli sprawcę włamania. Mężczyzna wychodził właśnie przez wybite okno garażu, trzymając w ręku skradzione sygnalizatory. Ujętego, funkcjonariusze SOK przekazali Policji. Teraz sprawę bada Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu. Sprawcy grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
