Senatorskie wsparcie dla Olszyny
– Prosiłem senatora o pomoc w negocjacjach w sprawie gminy Olszyna u sekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Stanisława Huskowskiego – mówi burmistrz Olszyny Leszek Leśko. – Prosiłem także o pomoc w rozmowach z wojewodą dolnośląskim i poczyniliśmy w tych kwestiach konkretne uzgodnienia.
Wszystkie podejmowane zabiegi dotyczą pozyskania środków na likwidację szkód powodziowych z roku 2010, 2012 i 2013. Gmina Olszyna występowała o kwotę 22.000.000 zł, ale już dziś wiadomo, że takiej sumy nie otrzyma. Mimo wszystko każda pomoc dla Olszyny jest ważna, gdyż bez tego wsparcie dalsza odbudowa gminy po minionych kataklizmach napotykać będzie na konkretne trudności. Senator wyraził swoje poparcie dla działań podejmowanych przez burmistrza i gminę, obiecując przy tym, że w omawianych kwestiach będzie rozmawiał w Warszawie i Wrocławiu. Poza tym 26 lutego senator Jan Michalski podczas sesji Rady Miejskiej spotkł się z olszyńskimi radnymi i zapoznał się szerzej z bieżącymi problemami gminy.
AG, www.olszyna.pl

