Schronisko dla zwierząt (zobacz WIDEO)
W Wielkim Lesie Lubańskim przedstawiciele 13 z 14 samorządów skupionych w Związku Gmin Kwisa, dokonali uroczystego otwarcia schroniska dla bezdomnych zwierząt. Znajdujący się na rogatkach Lubania obiekt, został zaadoptowany na ten cel po byłym ośrodku szkoleniowym psów służbowych straży granicznej. Jedynym samorządem – członkiem Związku, który nie przystąpił do schroniska jest Lubań, co zadziwiające, bowiem Lubań jest najbliżej od schroniska położoną miejscowością (ok 300 m od granic miasta), ponadto jest siedzibą Związku, a burmistrz członkiem zarządu tego gminnego sojuszu. O schronisku wcześniej pisaliśmy TUTAJ
Organizacja i przebudowa placówki kosztowała samorządy związku ok. miliona złotych i jest największą jak dotąd inwestycją samorządów członkowskich związku. Pierwsze Bezdomne zwierzęta trafią do podlubańskiego schroniska już za miesiąc.
ASP
Obszerny materiał filmowy z tego wydarzenia przygotował zespół TVK Komsat

uroczyście otworzyli zamknięte….
No i wobec powyższego może kazać się, że przynajmniej jeden burmistrz nie wyszedł na idiotę.
Wobec tego obiektu i jego organizacji okazało się właśnie, że tylko jeden wyszedł na idiotę. A któż to taki? Oczywiście ten co zjadł wszystkie rozumy (tak mu się przynajmniej wydaje)!
Zjadł wszystkie i ni jednego nie zostawił sobie!!!!
Wszystkim gminom związku opłaciło się przystąpić do tego schroniska, tylko Lubaniowi się jakoś nie opłaciło, choć jest drugim największym miastem związku i leży najbliżej schroniska. Czyli tak: opłaci się Gminie Warta Bolesławiecka (do schroniska ma jakieś 45 km), a Lubaniowi (ma do schroniska 300 metrów się nie opłaci i dalej będzie wozić psy do Jeleniej Góry. To jakaś paranoja jest przecież!
Ktoś osiągnął sukces w tym że zbudował to schronisko, a ktoś inny (kto się uniósł żle pojętym honorem i ma chorą ambicję), temu któremu się udało, czy raczej tym którym się udało – robi teraz pod górkę nasyłając radio, tv i sam Pan Bóg wie co jeszcze. Może naśle jeszcze SŁUŻBY? Kto wie?
metody postępowania podobne do aktywistki z gminy
Jak nasz Arkadius I miałby ogarnąć taką inwestycję i pogodzić tylu samorzadowców, to by chyba wolał umrzeć. A Leśko przy pomocy Niekrasza ogarnęli temat i jest schronisko, które służy 13 samorządom, za niwielkie w sumie pieniądze.Problem bezdomności zwierzat maja załatwiony na lata, a Lubań? No cóż jaka władza takie miasto.
Czy burmistrz Lubania był na na tej uroczystości?Ktoś wie?
Nasz burmistrzunio to jakiś ewenement, może ma jakieś argumenty, które są na tyle mocne, że nie pozwoliły mu uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Nie sądzę jednak by trzynastu było głupcami, a on geniuszem. Nic na to nie wskazuje 🙂 a może zależy mu, aby Lubań czymś się wyróżniał. Tylko dla czego mamy przodować w głupocie? 😉