Rusza budowa sygnalizacji świetlnej w Henrykowie Lubańskim

16 października br. Wójt Gminy Lubań Aleksandra Chomicz (na zdj. powyżej) podpisała umowę na realizację zadania inwestycyjnego, którego przedmiotem jest budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 296 w Henrykowie Lubańskim.
Przetarg na realizacje tego przedsięwzięcia wygrało konsorcjum firm z Lubania –
Zakład Usłg Inwestycyjno- Remontowych i Pomiarów Elektrycznych Bogdan Cybertowicz (lider) oraz Przedsiębiorstwo Elektryczne Cywit Witold Cybertowicz (partner)
Zadanie obejmie:
-montaż sygnalizacji świetlnej wzbudzanej przyciskiem,
-system wykrywania pojazdów przekraczających prędkość powyżej 40 km/h,
-instalację detektorów radarowych i modułu monitoringu,
-wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego,
-poprawę widoczności i bezpieczeństwa przejścia dla pieszych w centrum miejscowości.
Koszt realizacji inwestycji to kwota 137 760,00 zł brutto, w tym 70 756,00 zł to wsparcie finansowe Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.
Prace rozpoczną się niebawem, a zakończenie zadania planowane jest w listopadzie br.
To kolejny krok Gminy Lubań w kierunku poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz wszystkich użytkowników drogi wojewódzkiej nr 296.

Przejście dla pieszych w Henrykowie Lubańskim
SP
Data publikacji 20.10.2025 r.
