Rodzinne Mistrzostwa w Pisarzowicach
„Rodzina zawsze razem się trzyma!” – takie motto towarzyszyło integracyjnej imprezie rodzinnej zorganizowanej w Samorządowym Przedszkolu w Pisarzowicach.
Impreza miała na celu połączenie trzech przedszkolnych uroczystości: Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka tak, by cała rodzina mogła wspólnie świętować i wesoło spędzić czas. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyń przygotowały rodzicom nie lada niespodziankę. Otóż tym razem tradycyjne występy dzieci stanowiły jedynie mały akcent, a głównym celem imprezy było aktywne zaangażowanie rodziców w sportowe życie przedszkolaków. Wszystkie dzieci wspólnie z rodzicami utworzyły cztery drużyny, które ambitnie konkurowały o miano mistrzów olimpijskich. W trakcie pokonywania licznych przeszkód wielu rodziców prawie dosłownie przeniosło się w czasy własnego dzieciństwa. Znów mogli poskakać na skakance, poturlać piłkę czy ścigać się z kolegą. Czas spędzony wspólnie dał wszystkim uczestnikom przedszkolnej olimpiady wiele radości. Zakończyła się ona wielkim zwycięstwem każdej drużyny, co można było wyczytać z roześmianych twarzy wszystkich uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy chociaż raz w roku mieli swoich rodziców tylko dla siebie. Rodzinne Mistrzostwa Olimpijskie uwieńczyła wspólna biesiada przy stołach zastawionych słodkimi ciastami, kawą, herbatą i pieczoną kiełbaską.
ZL
