Powiat Lubański został „Euro-Powiatem”, a Starosta „Samorządowcem 25-lecia”

Starosta Walery Czarnecki odbiera ststuetkę Samorzadowiec 25 – lecia z rąk wicepremiera Janusza Piechocińskiego
Podczas III Ogólnopolskiej Gali Gospodarczej, która odbyła się w miniony piątek (22.05.) Powiat Lubański otrzymał tytuł ,,Euro-Powiat”. Certyfikaty te przyznawane są jednostkom samorządowym za osiągnięcia m.in. w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, wspieranie działań edukacyjnych, rozwój samorządu czy działania służące poprawie infrastruktury. Statuetkę oraz certyfikat odebrali Teresa Dudkiewicz-Kozań, Przewodnicząca Rady Powiatu Lubańskiego oraz Walery Czarnecki, Starosta Lubański.
Decyzją Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kapituły Plebiscytu, Waleremu Czarneckiemu, Staroście Lubańskiemu przyznano wyróżnienie „Samorządowiec 25-lecia” w uznaniu zasług na rzecz rozwoju Polski Samorządowej w latach 1990-2015. Wyróżnienie „Samorządowiec 25-lecia” otrzymują wieloletni włodarze – wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i starostowie za zaangażowanie i poświęcenie służbie publicznej, działania na rzecz społeczności lokalnej oraz rozwoju całego regionu.
– Cieszymy się, że to nas spotkało. Mam nadzieję, że dalszą pracą zasłużymy na to, aby móc kontynuować te działania, które są dobre w powiecie. Nie chodzi tu tylko o wyróżnienia czy nagrody. Chodzi o to, żeby ta praca służyła mieszkańcom powiatu – mówi Walery Czarnecki, Starosta Lubański.
Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński podkreślił, że ten konkurs dostrzega patriotyzm dnia codziennego, pracy dla ludzi, budowania zaufania i szacunku (…) Stąd tutaj honorujemy w sposób szczególny ludzi, którzy potwierdzają swoją pracą i aktywnością to, co jest najważniejsze – czyli, że można im ufać.
– Samorządy ze swoją gotowością do zmian i dostosowywania się do zmieniającego się otoczenia stanowią doskonałych partnerów dla lokalnej przedsiębiorczości. Jest to klucz do sukcesu i rozwoju gmin, powiatów a w szerszej perspektywie całej polskiej gospodarki – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas gali finałowej Ogólnopolskiego Plebiscytu Gospodarczego Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner, która odbyła się w Ministerstwie Gospodarki.
– Wyróżnienie, które otrzymał Powiat Lubański, jest na pewno wyróżnieniem zaszczytnym jako, że kapituła dostrzegła to, co w powiecie dzieje się dobrego. Podsumowanie, mówiące o tym, dlaczego powiat uzyskał ten certyfikat, było podsumowaniem ostatniej kadencji. W uzasadnieniu mogliśmy usłyszeć, że nasz powiat jest tym podmiotem, który stwarza dogodne warunki, ale dobrze też gospodaruje środkami finansowymi. – podsumowuje Walery Czarnecki.
Patronat nad tym wydarzeniem objęli Janusz Piechociński, Minister Gospodarki, Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Tomasz Smolarz, Wojewoda Dolnośląski.

Laureaci wyróżnień (drudzy od prawej Starosta Lubański Walery Czarnecki oraz Teresa Dudkiewicz-Kozań, Przewodnicząca Rady Powiatu Lubańskiego)
Autor: Karol Kusibab (powiatluban.pl/Red)

