Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali ławki
Policjanci z Leśnej zatrzymali 28 – letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież ławek z parku miejskiego w Smolniku. Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło w okresie od 04-21 kwietnia br. w parku miejskim w Leśnej – Smolniku, gdzie sprawca skradł dwie ławki o wartości 1500 zł.Policjanci odzyskali skradzione mienie, które przekazali właścicielowi. Za swój czyn mężczyzna będzie odpowiadać przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnej w ramach realizacji sprawy zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież dwóch ławek z parku miejskiego w Smolniku.
Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło w przedziale 04-21 kwietnia 2015 r. Sprawca po odkręceniu śrub łączących ławkę z betonowym bloczkiem wbitym w podłoże, dokonał ich zdemontowania a następnie przewiózł autem i ukrył na swojej posesji.
Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna sprzedał „łup” . W wyniku przeprowadzonego rozpoznania policjanci z Leśnej namierzyli osobę, u której znajdowały się ławki i odzyskali skradzione mienie o łącznej wartości 1500 złotych. 28- latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. W świetle obowiązujących przepisów za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor: asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
