Policjanci z KPP odnaleźli chorą kobietę
Sukcesem zakończyły się policyjne poszukiwania 71-letniej kobiety chorej na Alzheimera. Mieszkanka Lubania przeszła na pieszo do Pobiednej. Kobietę, bez żadnych obrażeń, funkcjonariusze przekazali pod opiekę rodziny.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji otrzymali zgłoszenie o zaginięciu kobiety o 14 kwietnia ok godziny 21:00. Córka zaginionej kobiety poinformowała policjantów, że matka choruje na Alzheimera, ma zaniki pamięci i orientacji w terenie. Lubańscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Leśnej niezwłocznie zorganizowali akcję ratowniczo-poszukiwawczą. Po niespełna 2,5 godziny kobietę znaleziono w miejscowości Pobiedna. 71-latka, gdy została znaleziona przez policjantów poruszała się pieszo i nie potrafiła określić, gdzie zamierzała dojść. Kobietę, bez żadnych obrażeń, policjanci przekazali pod opiekę rodziny.
Autor: nadkom. Dagmara Hołod/Red.
