Płoną ścierniska i ściółka.To mogą być podpalenia
W ciągu ostatnich tygodni, strażacy z naszego subregionu codziennie wyjeżdżają gasić pożary suchych traw i ściernisk oraz ściółki leśnej. Interweniowali m.in w gminach: Lubań, Siekierczyn, Nowogrodziec, Olszyna, Gryfów i Leśna.Większość z pożarów może być celowymi podpaleniami.
Wyjątkowo ciepła i słoneczna pogoda, sprzyja niestety pojawianiu płomieni na ścierniskach czy ściółce. Strażacy codziennie wyjeżdżają do takich pożarów, chociaż ich pracy i niebezpieczeństwa dało by się uniknąć. W upał pożar ścierniska czy trawy może spowodować niewielki niedopałek papierosa wyrzucony z np. z samochodu. Druhowie podkreślają również, że pożary pól są również wywoływane specjalnie, np. przez dzieci w wyniku głupiej zabawy z zapałkami, dlatego apelują aby zwracać uwagę na dziwne zachowania dzieci lub dorosłych w pobliżu pól i lasów
Poniżej zdjęcia z tego typu pożarów wykonane podczas akcji przez OSP Nowogrodziec:











