Pięć lat lubańskiej szkoły SG
Funkcjonariusze i pracownicy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu obchodzili piątą rocznicę powstania lubańskiej szkoły SG oraz Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu w Ośrodku odbyła się uroczysta akademia z udziałem zaproszonych gości, wśród których był m.in Starosta Lubański Walery Czarnecki i ks.ppłk. Mieczysław Jackowiak.
Przybyłych na uroczystość gości, wśród których byli – Starosta Lubański Walery Czarnecki, płk rez. SG Grzegorz Budny, płk SG Artur Wąsowski, płk SG Andrzej Kamiński, płk rez. SG Marek Waszczuk, płk rez. SG Jan Zawadzki, kapelan Ośrodka – ks. ppłk. rez. SG Mieczysław Jackowiak, pani Joanna Paśko-Sikora – Dyrektor Zespołu Szkół w Lubomierzu, pani Barbara Zaton –Wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej, mjr mgr. Andrzej Koszela – Dyrektor Zakładu Karnego w Zarębie, mjr mgr Mariusz Hamielec z Aresztu Śledczego w Lubaniu, podinspektor mgr Norbert Kuręda – zastępca komendanta z KPP w Lubaniu, a także st. kpt. mgr inż. Zbigniew Szyszło – zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu – powitał Komendant Ośrodka – płk SG Marek Woszczatyński.
Komendant w trakcie wystąpienia zwrócił się do kadry Ośrodka, dziękując za trud i pracę włożoną w rozwój szkoły. Zaznaczył, że dzięki takiej postawie, pełnemu zaangażowaniu w powierzone zadania i poczuciu odpowiedzialności, Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG buduje nowy rozdział szkolnictwa tej formacji.
Z okazji pięciolecia utworzenia Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, a także Dnia Edukacji Narodowej – Komendant Ośrodka płk SG Marek Woszczatyński uhonorował pamiątkowymi ryngrafami płk. rez. SG Grzegorza Budnego, płk. SG Artura Wąsowskiego, płk. SG Andrzeja Kamińskiego, płk. rez. SG Marka Waszczuka, płk rez. SG Jana Zawadzkiego, ks. ppłk. rez. SG Mieczysława Jackowiaka.


W trakcie akademii wykład inauguracyjny wygłosił płk SG Artur Bazydło – Zastępca Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej, podczas którego przedstawił obszary tematyczne szkoleń prowadzonych w naszym ośrodku, a także wskazał na zmiany jakie dokonały się na przestrzeni pięciu lat istnienia szkoły.

Podniosłym akcentem akademii był moment wręczenia odznaki pamiątkowej Ośrodka. Decyzją Kapituły odznaki pamiątkowej Ośrodka w sprawie nadania odznaki pamiątkowej Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej – Komendant Ośrodka nadał odznakę st. chor. szt. SG Pawłowi Zatorskiemu – specjaliście Zespołu Kontroli Ruchu Granicznego i Bezpieczeństwa w Komunikacji Zakładu Ogólnozawodowego oraz panu Włodzimierzowi Maćkowiakowi – pracownikowi Sekcji Infrastruktury Wydziału Techniki i Zaopatrzenia. Odznaka pamiątkowa Ośrodka nadawana jest osobom w celu podkreślenia szczególnych zasług na rzecz Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej, a także w dowód uznania za zaangażowanie w służbie i pracy oraz wysokie wyniki w szkoleniu.

Z okazji pięciolecia powstania Ośrodka oraz z Dnia Edukacji Narodowej – Komendant Ośrodka wyróżnił pamiątkowym ryngrafem – panią Krystynę Tomę, panią Krystynę Kazimierczak, panią Halinę Mizgier, panią Katarzynę Rudek, panią Agnieszkę Moczydlak.
Za zdobycie tytułu „ Najlepsi w Straży Granicznej,” podczas zawodów, w których rywalizowały czteroosobowe drużyny z 11 jednostek organizacyjnych SG z całej Polski – Komendant Ośrodka wyróżnił nagrodą finansową kpt. SG Łukasza Karlińskiego, kpt. SG Daniela Chudka, por. SG Krzysztofa Szewczyka oraz st. chor. SG Elżbietę Popiołek.

Uroczystość pięciolecia utworzenia Ośrodka uświetnił występ naszych funkcjonariuszy – kpt. SG Andrzeja Brzozowskiego i por. SG Mariusza Zajączkowskiego, którzy zaprezentowali bardzo interesujący program muzyczny.

Red/OSS SG
