Piąta rocznica katastrofy smoleńskiej
10 kwietnia, w piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej, w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jakuba Apostoła na Osiedlu Piastów Walery Czarnecki, starosta lubański, wraz z Arkadiuszem Słowińskim, burmistrzem miasta Lubań, oraz młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu oddali hołd poległym w tej katastrofie.
Samorządowcy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą tragedię smoleńską. Uczestnicy ceremonii pod przewodnictwem księdza proboszcza Mieczysława Jackowiaka i księdza katechety Łukasza Langenfelda poprzez modlitwę i chwilę zadumy wspomnieli smutny rozdział naszej historii. W uroczystości udział wzięli również wicestarosta – Wojciech Zembik i asystent burmistrza – Jan Hałakuć.
Autor: powiatluban.pl


Szkoda tylko, że ta rocznica miała tak wąski zasięg-władza – władzą, a gdzie są „szarzy” obywatele tego miasta, którzy nie mieli świadomości nadania tej rocznicy wydarzenia religijno-patriotycznego. Pamiętam , że w dniu narodowej tradegii dostałem sms o mszy żałobnej , która miała miejsce w Parafii NSPJ , a w której uczestniczyło bardzo duzo mieszkańców miasta.
Szkoda, że wiadomość o planowanej uroczystej , rocznicowej mszy św.nie została ogłoszona we wszystkich parafiach.Coś jest na rzeczy…