Odsłonili tablicę upamiętniającą ŁB WOP
W niedzielę 31 maja br. w godzinach, przed Ośrodkiem Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej 70 rocznicę powołania Łużyckiej Brygady Wojsk Ochrony Pogranicza.
W uroczystości wzięli udział Starosta Lubański Walery Czarnecki, Burmistrz Miasta Lubania Arkadiusz Słowiński, byli żołnierze Łużyckiej Brygady Wojsk Ochrony Pogranicza oraz mieszkańcy Lubania. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu reprezentował płk SG Marek Woszczatyński – Komendant szkoły, oraz kadra kierownicza Ośrodka. Tablicę poświęcił ks. por. SG Jarosław Nowak Kapelan OSS SG. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z siedzibą w Nowym Sączu.




