Nowy radiowóz dla lubańskiej policji
17 stycznia w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, odbyło się przekazanie nowych radiowozów dla Powiatowych Komend Policji z terenu Dolnego Śląska. Jeden z pojazdów – Volkswagen T6 trafił do funkcjonariuszy z Lubania.
Polska Policja zakupiła pod koniec ubiegłego roku różnego rodzaju nowe pojazdy służbowe. Procedura przetargowa dotyczyła zakupu m.in. 100 busów transportowych marki Volkswagen w najnowszej wersji T6, które zostały kompleksowo przystosowane do służby. Obecnie przydzielane są do jednostek na terenie kraju, a 9 z nich otrzymali policjanci z Dolnego Śląska, w tym Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu.
Pojazdy te wyposażono w silniki benzynowe TSI o pojemności 1984 cm3 i mocy 150KM. Wybór silnika benzynowego podyktowany był typowo miejską eksploatacją samochodów, która charakteryzuje się przemieszczaniem na odcinkach kilku lub kilkunastu kilometrów i ciągłym uruchamianiem silnika. Radiowozy wykorzystywane będą głownie do realizacji zadań prewencyjnych i służby patrolowej. Przemieszczać się nimi może jednorazowo 5 policjantów oraz 2 osoby zatrzymane w specjalnie przystosowanym przedziale.
Źródło: KPP w Lubaniu/SP
