HomeGmina LubańNowa linia kolejowa połączy Lubań z Nowogrodźcem?

Komentarze

Nowa linia kolejowa połączy Lubań z Nowogrodźcem? — 6 komentarzy

    • Dla Ciebie bzdura a dla mnie bardzo dobry pomysł.

  1. to wsumie budowa nowej linii w tej okolicy bo znam te połączenia osobiście jako maszynista pociagow towarowych czy nie będzie niewypał tej inwestycjii wykup ziemi i nowe afery bo na połączeniu Jelenia Gora Szczecin starym rozebrano 700km szyn jak ktos policzył i odcięto Świetoszow

  2. To jest pomysł do rozważenia, jeżeli chcemy umożliwić szybsze połączenia z Lubania do Bolesławca,Legnicy i Wrocławia. Ale szybsza trasa kolejowa z Zielonej Góry do Jeleniej Góry wiedzie przez Żary, Iłową i Węgliniec, co stanowi minus dla takiego rozwiązania (dużo lepsze parametry techniczne umożliwiające zwiększenie prędkości, oczywiście pod warunkiem przywrócenia przedwojennych projektów niemieckich tzn. ponowne zbudowanie drugiego toru i elektryfikacja, czyli odbudowa tego co zabrali radzieccy „przyjaciele” w ramach odszkodowań od III Rzeszy). Z kolei budowa toru z Nowogrodźca pomoże wytrasować główną linię z Zielonej Góry przez Nowogród, Żary i Żagań bez zmieniania kierunku jazdy pociągów (to jest plus takiego rozwiązania).