Nielegalna fabryka papierosów w Orłowicach zlikwidowana przez policję i Służbę Celną
Policjanci z Mirska i Lwówka oraz funkcjonariusze Służby celnej zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów, która działała w Orłowicach koło Mirska. Podczas akcji realizacyjnej zatrzymano sprawców procederu i zabezpieczono ponad 10 tys szt papierosów oraz tytoń.
Policjanci Posterunku Policji w Mirsku postanowili sprawdzić informację, o tym że w miejscowości Orłowice nielegalnie wytwarzane są papierosy. Informacja okazała się prawdziwa. Podjęte działania mirskich policjantów wspólnie z funkcjonariuszem Wydziału Kryminalnego KPP w Lwówku oraz funkcjonariuszami Służby Celnej, doprowadziły do ujawnienia 10 349 sztuk papierosów oraz znaczną ilość tytoniu. Po wyliczeniu okazało się, że sprawcy okradli Skarb Państwa na kwotę ponad 44 tysięcy złotych z racji nie zapłaconej akcyzy. Sprawcy za popełnione przestępstwo skarbowe odpowiedzą przed sądem, grozić im może kara wysokiej grzywny lub kara do 3 lat pozbawienia wolności.
źródło: policja w Lwówku Śl.
