Pierwszy „Militarry Ski Patrol” odbył się na Polanie Jakuszyckiej (WIDEO)
Podczas biegu „Militarry Ski Patrol”, który odbył się w na Polanie Jakuszyckiej w Górach Izerskich, trzyosobowe zespoły żołnierzy WP i funkcjonariuszy SG miały do pokonania na nartach dystans 25 kilometrów z plecakami ważącymi ok 24 kilogramów.
W zmaganiach wzięło udział 13 drużyn z jednostek Wojska Polskiego i Straży Granicznej. Organizatorem przedsięwzięcia była Sekcja Szkoleń Wysokogórskich Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu (WSOWL), we współpracy z Grupą Karkonoską Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Biegiem Piastów i Nadleśnictwem Szklarska Poręba. Oprócz samego w sobie wyczerpującego marszu na orientację zawodnicy podlegali ocenie m.in. z zakresu topografii, skialpinizmu oraz survivalu. „Militarry Ski Patrol” odbył się po raz pierwszy, ale jego historia sięga lat przedwojennych.
