Lubań na plusie. Czyżby?
„Lubań na plusie” – z artykułem o tym tytule zapoznałem się na jednym z lubańskich portali internetowych. Burmistrz Lubania, w wymienionym materiale prasowym dokonał podsumowania lubańskich finansów tak, jak przystało na zręcznego organizatora „igrzysk przedwyborczych”. A jak jest naprawdę?
Z wypowiedzi włodarza w artykule wynika, że nasze miasto wejdzie w następne lata z „wielką kasą” i z wielkimi możliwościami inwestycyjnymi. Burmistrz żongluje kwotą 4.000.000 zł, pomnażając ją do kwoty 8.000.000 zł z udziałem środków unijnych. Czy to duża kwota? NIE! Jeśli ktoś nie wierzy, to proszę zapytać Burmistrza niewielkiej Olszyny, ile środków pozyskał ze źródeł zewnętrznych. Tam się mówi nawet o kilkunastu milionach złotych.
Artykuł „Lubań na plusie” to typowa wyborcza kiełbasa! Burmistrz nie mówi o swoich planach na przyszłość, jakie będą inwestycje, za ile, itp. Nawet zapomniał o budowie parku rozrywki na Kamiennej Górze (który wymyślił na poczekaniu, gdy w lubańskich mediach rozgorzała dyskusja o basenie, który obiecywał wyremontować w swoim programie wyborczym z roku 2010)! Ja, jako radny i wieloletni samorządowiec niestety nie dam się nabrać na niekonkretne słowa szanownego Burmistrza Słowińskiego, a dlaczego? Otóż bacząc na swe wątpliwości, sięgnąłem do zarządzenia Burmistrza z dnia 7.09.2014 r w sprawie zasad (…) opracowania materiałów do uchwały budżetowej na 2015 rok. Stanowią one podstawę do przygotowania szczegółowych treści przyszłorocznego budżetu. Z analizy zapisów zarządzenia wynika, że… wielkich, obiecywanych milionów przyszłorocznym budżecie nie zobaczymy i nadal miasto nie będzie się rozwijać. Na 2015 rok przewidziano tylko następujące inwestycje:
• Termoizolacja budynku Gimnazjum nr 1 – to kontynuacja zadania z 2014 roku. Udział finansowy miasta to kwota 262.170 zł
• Kanalizacja sanitarna – 300.000 zł ze środków LPWiK
• Budowa instalacji do kompostowania przez ZGiUK – 200.000 zł
Czyli, w ciągu roku (12 miesięcy) na inwestycje miasto wyda (aż!) niewiele ponad 762 tysiące złotych! Dla porównania – Gmina Warta Bolesławiecka, ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wydała na inwestycje 12 milionów złotych!
Po zapoznaniu się z pozostałymi założeniami finansowymi na rok budżetowy 2015 doszedłem do wniosku, że będzie on „budżetem powyborczym”. Wydaje się, że burmistrz wije sobie spokojne gniazdko na przyszłość, bowiem do bólu jest przekonany, że w I turze otrzyma 54% głosów wyborców i drugiej tury nie będzie, mimo że ma aż 4 kontrkandydatów.
Okazuje się, że igrzyska wyborcze, które intensywnie prowadzi Burmistrz, w roku 2014 sporo kosztowały. Z założeń przyszłorocznych wynika, że nakłady na:
• Oczyszczanie miasta – zmniejszą się o 128.000 zł
• Utrzymanie zieleni miejskiej – zmniejszą się o 346.000 zł, to połowa nakładów na ten cel poniesionych w roku 2014. Wyszło szydło z worka! Wiadomo już ile kosztowały fontanna, boiska itp drobiazgi, mające na celu przypodobanie się Słowińskiego wyborcom.
• Oświatę – będą niższe o 237.000 zł, świadczy to, że budżet być może będzie niedoszacowany.
• Remonty i bieżące utrzymanie dróg – będą wynosiły 206.367 zł. To kwota moim zdaniem zbyt niska.
Założenia budżetu zapowiadają, że rok 2015 może być okresem wielkiego samochwalenia się. Na działalność osławionego już Łużyckiego Centrum Rozwoju planuje się przeznaczyć kwotę aż 834.232 tyś zł . A ile wydamy w przyszłym roku na działalność Miejskiego Domu Kultury? To kwota tylko – uwaga 576.630 tyś zł. A ile miasto na lubański sport? zaledwie 120.000 zł! Czyli propaganda (ŁCR) wyżej stoi od kultury i sportu!
W przyszłorocznym budżecie nie ma obiecanych 8.000.000 mln zł, z których można by było spłacić kredyty, pożyczki i obligacje komunalne w wysokości 1.164.076 mln zł. W założeniach zapisano : Dochodami bieżącymi będą sfinansowane wydatki bieżące, spłaty kredytów i pożyczek oraz należnych odsetek.
Wobec tego Gdzie są te miliony?
Autor jest wieloletnim samorządowcem, byłym wiceburmistrzem Lubania i radnym lubańskiej Rady Miejskiej.


Głęboko wierzę, że wyborcy nie dadzą się ponownie omamić. Wiem, że coraz więcej ludzi, którzy wcześniej zaufali obecnemu burmistrzowi, od długiego już czasu coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia. Przy plakatach wyborczych burmistrza wiszących w mieście coraz częściej słyszy się słowa „o nie, nigdy więcej!…”
54 % głosów na tego pana w I turze??? To śmieszne! I niemożliwe!
Panie Henryku, dziękuję za „Lubańskie pieniądze”, „Lubańskich pieniędzy ciąg dalszy” i dzisiejszy artykuł. Proszę o więcej, bo lubię PRAWDĘ.
Pozdrawiam Pana i życzę sukcesu 16 listopada.
Przyłączam się do Iwony. Powodzenia Panu i całej ekipie pod nazwą KWW Konrada Rowińskiego
Słowiński i jego ekipa są dobrzy jedynie w wydawaniu nie swoich pieniędzy.
Czas z tym skończyć!
Ja jestem za likwidację ŁCR-u. Jednostka, która powiela – nieudolnie zresztą – zadania Miejskiego Domu Kultury i generuje od lat olbrzymie koszty. Od razu powstałyby duże oszczędności. Policzmy szybciutko : 834 232,00 x 4 lata = 3 336 928,00. I już mamy kilka mln na inwestycje! Chociażby na remont pięknego budynku MDK. Co Wy na to?
Panie Henryku życzę powodzenia w dniu 16 listopada i trzymam kciuki. Jesteście blisko ludzi i za ludźmi, a to jest moim zdaniem najważniejsze chcąc reprezentować nas mieszkańców.
Przecie Pan już był
…i mam nadzieję, że będzie znowu!
Pani Iwono przepraszam bardzo pisze Pani 54% głosów na tego Pana w pierwszej turze ? to śmieszne i niemożliwe. TAK TAK TAK TAK TAK Pani Iwono to nie jest śmieszne to prawdziwe sonda przeprowadzona na eluban sprawdzi się 16 listopada i zapewniam Panią to nie będzie śmieszne ale mieszkańcy docenią pracowitość Pana Arkadiusza i obdarzą jego zaufaniem na kolejne 4 lata. Co do budżetu w pełni ufam bezgranicznie Skarbnikowi Miasta Lubania najlepszemu ekonomiście.
Sonda nabijana głosami klakierów poprzez resetowanie rutera?…
Panie Jeremi, jeżeli Pan wierzy w te rzeczy, które Pan wypisuje, to ja Panu po prostu serdecznie współczuję.
Jeremi, ile ci ten idol płaci i co ci obiecuje, że takie brednie wypisujesz.Dzieci w piaskownicy są bardziej krytyczne wobec siebie, niż ty ślepo patrzący w obraz błazna.A może dokształt w MUR-re, by poprawić twoje kompetencje językowe.Twoje guru w swojej karierze naukowej także otarło się o tę lokalną uczelnię./patrz Fb/
zostawcie Jeremiego, co wam zrobił? czy to jego wina, że tak myśli? niechaj tak myśli po 16 listopada, tylko to zostanie- myśli. krótko Panie i Panowie- druga tura na burmistrza nieuchronna, ja stawiam na dwie opcje 1-Rowiński/Daszkiewicz, 2-Daszkiewicz/Rowiński, miasto się podzieliło, na tych, co chcą nowe i na tych, co mają dość teraźniejszości, więc nie może być inaczej. pozdrawiam.
To całe ŁCR to jakaś paranoja. Jak można tracić na ten twór tyle pieniędzy. Nie lepiej byłoby przeznaczyć te kwoty na jakiś inny cel mający na celu poprawę wizerunku Lubania w rzeczywistości? Głosuję na Pana Roberta.
Ja i moja cała rodzina nie mamy nic przeciwko Panu Robertowi Daszkiewiczowi. Wybieramy jednak duże doświadczenie samorządowe i skuteczność w pozyskiwaniu funduszy unijnych: swoje głosy oddamy na Pana Konrada Rowińskiego.
Oj tam , oj tam, proszę nie płoszyć talentów z ŁCR ;-))
Oczywiście ŁCR to wydatek na który nie stać miasta. Przypomnę, że to twór który powstał za czasów Rowińskiego. Poniekąd jest to jego zasługa, policzmy ile nas to do tej pory kosztowało. Korzyści są żadne, a nawet więcej szkód.
Z tego powodu Rowiński i Słowiński odpadają jako kandydaci na burmistrza.
Ludzie mówią o drugiej turze Daszkiewicz – Rowiński, pojedynek starego z nowym.
Stare już było i efekty są mizerne. Pozyskiwanie funduszy unijnych to żadna filozofia, znam przykłady, że wnioski piszą uczniowie ogólniaka i przechodzą, więc to żaden argument by głosować na Rowińskiego, który nie jest wcale tak dobry w pozyskiwaniu funduszy.
ŁCR za czasów Pana Rowińskiego i ŁCR obecnie to jakby dwie zupełnie inne instytucje. To, co zrobił z niego obecny burmistrz zakrawa na skandal…
Pisze Pani „stare już było i efekty są mizerne”. Albo Pani autentycznie nie wie, jak Pan Rowiński rozwinął Lubań, albo Pani udaje, że nie wie. Podobnie rzecz się ma z pozyskiwaniem funduszy unijnych przez ekipę Pana Rowińskiego. Z całym szacunkiem, ale twierdzenie, że to „żadna filozofia” i porównywanie z pisaniem wniosków przez uczniów ogólniaka, to już po prostu obrażanie specjalistów, no i niestety dowód na to, że w tym temacie jest Pani zupełną dyletantką. Po co w takim razie zabiera Pani głos? Dowartościowuje się Pani w ten sposób? To trochę niesmaczne…
Panie Ola Iwona itd.popełniacie kolosalny błąd niewybaczalny nie uwzględniając Pana Arkadiusza w swoim typowaniu jeżeli będzie druga tura a jest duże prawdopodobieństwo że już 16 listopada będziemy gratulowali Panu Arkadiuszowi to zakładając drugą turę w niej elektorat PIS-u poprze zdecydowanie tak jak 4lata temu Pana Arkadiusza.Co do ŁCR to popieram jej funkcjonowanie mam duże zaufanie do Pani Dyrektor Wąs i jej kompetencji.
Panie Jeremi, kolosalnym błędem byłoby dyskutowanie z Panem na ten temat…
Dobrej nocy Panu życzę, zaś jutro miłego dnia.
Pan Arkadiusz??? Szczerze mówiąc nie wierzę, aby ten człowiek był w stanie coś dobrego zdziałać w Lubaniu. Cztery lata na urzędzie Burmistrza Lubania były latami z pewnością straconymi dla tego miasta. Wyrażam też nadzieję, że będzie to pierwsza i ostatnia kadencja Pana Słowińskiego na fotelu burmistrza. Osoba, która organizuje całoroczną kiełbasę wyborczą nie powinna być osobą godną zaufania. Szopka w stylu skomasowane remonty, budowy i to akurat w roku wyborczym… Jest wiele rzeczy związanych z różnego rodzaju powiązaniami, ale tę kwestię zakończę…
Przechodząc do kwestii przyszłego Pana Burmistrza (używam tego określenia specjalnie, szczerze i otwarcie mówiąc, iż Panią Ewę Gutek uważam za zdecydowanie najgorszą ze wszystkich kandydatów, tudzież kandydatek) mam nadzieje, że w drugiej turze (bez wątpienia do niej dojdzie) znajdzie się Panowie Rowiński i Daszkiewicz. Osobiście jestem zwolennikiem tego pierwszego, wiedząc, że jego doświadczenie, wiedza, a także kontakty (niewątpliwie takowe posiada) dadzą miastu nowego kopa oraz możliwości pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania wielu inwestycji. Wiem jednak, że także Pan Daszkiewicz mógłby swoją osobą wiele pozytywnego wnieść. Poza tą dwójką, brońcie wszyscy co łaskawi temu pięknego miastu, nikt inny nie powinien zostać burmistrzem.
Wracając jeszcze na chwilę do obecnie i miłościwie nam panującego Arkadiusza Słowińskiego chciałbym dodać, że duża część jego obietnic wyborczych jest kompletną mrzonką… wodny park rozrywki na Kamiennej??? Może jeszcze każdemu po milion $ i sportowy wóz… Panie Arkadiuszu, niech Pan nie będzie śmieszny…
Serce się raduje, że są ludzie tak myślący jak Pan (i ja) 🙂
Dziękuję!
Pani Iwono bardzo dziękuje za życzenia jest Pani miłą osobą tak od serca bardzo proszę błagam jeszcze raz dokonać analizy w typowaniu wyników wyborów przemyślenia sprawią że dokona Pani korekty jestem przekonany o tym.W mojej ocenie jakby nie typować to zwycięzcą będzie tylko Pan Arkadiusz .
Panie Jeremi, zapewniam Pana, że moje wypowiedzi wynikają z głębokich przemyśleń, obserwacji i analiz, toteż nie zmienię swojego zdania pod wpływem Pana próśb i błagań…
W mojej ocenie Pan Arkadiusz będzie przegranym. Czas pokaże, które z nas miało rację.
Zgadzam się z Panią Iwoną. Według moich obserwacji i rozmów z innymi ludźmi, jak również po ocenie debaty na stronie eluban.pl, w drugiej turze spotkają się Panowie: Rowiński i Daszkiewicz. Słowiński to już legenda.
Uważam, że w drugiej turze znajdzie się Pani Ewa Gutek. Zastanawiam się tylko z którym z Panów, Rowińskim czy Słowińskim?
Wybory wygra KONRAD ROWINSKI 16 LISTOPADA.
Wyjął mi Pan to z ust 🙂
Bardzo chcę, aby tak się stało!
Pan Daszkiewicz w mojej ocenie byłby dobrym burmistrzem, ale Pan Rowiński będzie jeszcze lepszym burmistrzem
I tak trzymać! 🙂
W 100% się zgadzam z Panem Piotrem
Jak to jest, że te same osoby w ŁCR za Rowińskiego były dobre, a za Słowińskiego nie nadają się do niczego. Pewnie było tak od zawsze, tylko potrzeba było kilka lat by się o tym przekonać. Rowiński jest odpowiedzialny za to kto pracuje w ŁCR bo sam lansował te panienki.
W drugiej turze rzeczywiście zmierzy się Rowiński z Daszkiewiczem.
Słowińskiemu pozostanie puszczanie bąków, to potrafi jak się naje bobu. Pisał o tym na jednym z portali społecznościowych.
Pani Olu, proszę nie zapominać jak „rozrosła” się ekipa w ŁCR w obecnej kadencji burmistrza. Dziwi mnie, że nie spotkała się Pani z wielokrotnie powtarzanym w mieście określeniem, że „ŁCR to przechowalnia ludzi obecnego burmistrza”. Proszę więc nie czynić Pana Rowińskiego odpowiedzialnym za to, kto pracuje w ŁCR, bo to po prostu nieprawda.
Natomiast ostatni akapit Pani wypowiedzi jest bardzo trafny 🙂
Lansik Arkadiusza za pieniądze miejskie trwa w najlepsze! Ostatnio lansuje się w tv Łużyce, którą opłaca z naszych pieniędzy.
Jedna osoba z tej przechowali zasiliła ostatnio wydział Ochrony środowiska, na ul. Mickiewicza. Już p. burmistrz zaplanował sobie, że panią, która obecnie przebywa na długim zwolnieniu lekarskim (po operacji) zastąpi „talent” z ŁCR-u – córka jednego wysoko postawionego urzędnika lubańskiego. Ot, umie burmistrz awansować ludzi. Żeby się tylko nie przeliczył, bo już stanowisk brakuje w UM.
Przeliczy się, oj przeliczy… I będzie bolało!
Ciekawi mnie tylko gdzie uwił przechowalnie dla siebie i jak bardzo może boleć utrata stołka dającego ok. 160 tys. zł pensji rocznie
Kto to taki, proszę podać choć inicjały tego talentu z ŁCM A RACZEJ ŁCN
Z tego co mi wiadomo to nie tylko w LCM nie jest ciekawie.
Dzisiaj przez przypadek słyszałem rozmowę na temat MOPS w Lubaniu.
[…]
»
Jak byśmy opublikowali Pana wpis to kierownictwo zaraz wystąpi
do Prokuratury o ujawnienia Pana danych. Proszę zatem od razu podać swoje namiary
i wtedy opublikujemy całość.
Moderator
Oj panie Henryku, panie Henryku. CHyba BAAAAARDZO trudno było się przywalić do czegokolwiek w miejskim budżecie, skoro na końcu tekstu wsadziłeś pan taką plotkarską puentę, do tego piłując gałąź, na której sam pan siedzisz.
Pan dobrze wiesz, jak ten ŁCR działa, bo sam go współtworzyłeś, Panie doświadczony samorządowcu.
Wszyscy to wiedzą. Nawet tutejsi hejterzy.
TYlko nie wiedzą, że Pan tego ŁCR nienawidzi nie za to, że teraz działa gorzej tylko za to, że teraz działa lepiej, panie radny, wieczny opozycjonisto.
Tylko że nie wiedzą jednej rzeczy… Jak Pan będziesz rządził, to ŁCR zlikwidujesz… a i owszem. Kto zabroni. I do tych samych zadań zatrudnisz pan 8 osób gdzie indziej, płacąc im znacznie więcej, bo ich zarobki będą elegancko ukryte w strukturach kilku wydziałów.
A potem zlecisz pan na zewnątrz wszystkie zadania do tej pory robione w ramach etatowej pracy, płacąc za to kilkakrotnie więcej. Jak bywało wcześniej.
I to będzie lek na całe zło i prawdziwa ulga dla podatnika…
No ale nie o ulgę dla podatnika panu chodzi przecież…
Iwona, ja to nie wiem, czy Rowiński jest odpowiedzialny za to, kto pracuje w ŁCR, czy nie.
Ale przyznam, że trochę głupieję, jak obczajam ŁCR na bipie i czytam wiadomości sprzed kilku lat.
Wyszło mi, że wcześniej – czyli za Rowińskiego – szefowała tam obecna sekretarz miasta a pracowała obecna dyrektorka ŁCR. Obie specjalizowały się w pozyskiwaniu kasy z UE i Słowiński je awansował (widzę, że uważacie, że to bardzo źle). O co tu chodzi?
NO a w bip stoi jak wół, że w ŁCR pracuje Anna Wiktorowska-Kalinik. Kandydatka z komitetu Rowińskiego znaczy. Czyli ona tą propagandę robi. Słowińskiemu. Czyli o co w tym chodzi? Iwona, może nam powiesz, jak wiesz, bo ja tego bez pół litra nie rozbiorę.
To jakieś dziwne miasto…
To, że ktoś gdzieś pracuje, nie znaczy od razu, że jest zły i trzeba go skreślać. Natomiast fakt taki, ŁCR jest propagandową komórką służącą do wspierania władzy…
A mi się wydaje Don Diego […], że i Ty byś nie porzucił swojej pracy tylko i wyłącznie ze względu na rycerskość i ideały. Aczkolwiek patrząc na formę w jakiej Pan pisze zastanawiam się, w którym gabinecie Pan może siedzieć. Po pierwsze „Pan” i temu podobne wypadałoby z dużej litery, a po drugie „Iwona” jak piszesz mogłaby być zastąpiona „Panią Iwoną”. No, ale czego ja bym chciał od kogoś kto nie wyrósł jeszcze ze spodenek przed kolano i podaje się za Zorro… szkoda, że nie Super-Men…
Dziękuję ;). Właśnie z powodów przytoczonych przez Pana nie zamierzam odpowiadać PANU Don Diego de la Vega…
Pozdrawiam serdecznie 🙂
Patrzcie PAŃSTWO, jaki niezywkle wysoki standard kultury na tym portalu!
Odpowiadać do rzeczy nie trzeba, pisać do rzeczy nie trzeba, pytać obsmarowanych co mają w temacie do powiedzenia nie trzeba, ale Panować/Paniować to już koniecznie… No i moderacja w postaci tego nieco zagubionego w lubańskich internetach dżentelmena starej daty, który w oborze (paszkwile zamiast artykułów, komentowanie paszkwili paszkwilami) wprowadza salonowe maniery dla spragnionych elegancji SZANOWNYCH PAŃSTWA.
Jasne.
Kwadratowy Obiektywny (kiedy Ty Pan sześcienny będziesz, ja się zastanawiam) – przecież nie przedstawiam się jako Zorro.
WSZYSCY w Los Angeles wiedzą, że Don Diego to nie Zorro, sierżancie Garcia, a nie przepraszam, Panie Garcia.
Rozumiem osobiście nasz lubański Don Diego był w mieście aniołów i usłyszał, że nie jest Zorro… sugerowałbym trochę więcej poczytać… a i zdaje mi się, że chamstwa człowiek się nie oduczy, szkoda tylko, że ja mogę wiedzieć kim Pan jest i mówić codziennie „dzień dobry”… Smutne, że atakiem i szczekaniem próbuje się przyćmić brak racji w swoich wypowiedziach… tak więc pozdrawiam Zorro
Świetna riposta 🙂 Gratuluję, Panie Obiektywnie Obiektywny 😉
Tak, szanowny Panie, kultura ponad wszystko!
Jednocześnie nadmieniam, że w żadnym ze swoich wpisów, w odróżnieniu od Pana, nie stosuję chamstwa…
Mój ostatni post tyczy oczywiście Pana Don Diego de la Vega.
„Są bo na świecie ludzie tak wymyci
Że gdy przechodzą
Nawet pies nie warknie
Choć ani święci
Ani są też cisi”
Ups. Niemożebnie zawyżam poziom. Ale samo się cisnęło na usta. Bardzo niewspółmierna szanownych państwa reakcja na moje wpisy, bardzo. Zabolało widać.
Ostatnio takie wiersze cytował obywatel Kmicic.
Mhm.
I teraz Don Diego obalon na ziemię przez dzielnego generała wyrzęzi romantycznie:
„Ja nie Babinicz… ja Kmi…cic”
Jasne.
Pan bardzo dobrze wie, panie Andrzeju Plochu, że nie jestem Kmicicem. Proszę nie hipnotyzować czytelników.
Ostatnio polskich liter używał… Ostatnio kropkę nad i stawiał… Ostatnio… Adin, dwa, czetiri, piat…
Czego jeszcze się chwycicie, żeby odejść od tematu słabego tematu?
Szkoda, że ślepoty poglądów często wyleczyć się nie da… choć może to dbanie o własny interes…
Zabolało????…
Szanowny Panie Don Diego de la Vega, proszę sobie nie pochlebiać…
Na temat łCR dużo by mówić a na temat mops to w mieście wiele można się dowiedzieć. Ale to tajemnica poliszynela. Wiemy o co chodzi. U nas jak się tak źle działo to wszystkich rządzących wymienili i nagle był cud. Ludzie zadowoleni a i wydajność wzrosła. Lolek wszyscy wiedzą o co chodzi.
Tylko nikt tego tematu nie rusza aż wybuchnie wrzód który powstał i ciekawe co będzie???
Jeremi, mam dla Ciebie dwie złe wiadomości. Od której zacząć? No dobra – po pierwsze w Lubaniu będzie druga tura wyborów na burmistrza. Po drugie – Twój guru Arkadiusz nie weźmie w niej udziału.
Czy można wypożyczyć rozum? Można. Pytanie -kto może lub powinien to zrobić. A jeśli tak, to pozostają warunki. Rozważanie tegoż indywidualnie, stwarza pewien impas co powoduje odwołanie się do pożyczki. Czy każdy ma możliwość pożyczki
i po co miałby to świadomie robić? Każdy. Mamy uchwycone przykłady np. wizyjne, co by dając widzowi informację triumfującą o rozgrywanym właśnie na jego rozumie obyczajnego knotu, uświęcają pierwszeństwo.. Od kogo można pożyczyć rozum? Tu oddalamy się w nieznane. Choć, tu też można sięgnąć po atmosferę obaw, co do bezpieczeństwa psychicznego. Czy w ogóle miewamy takie pokusy co do momentu, w którym coś rozumiemy a nijak nie idzie zrozumieć??! W ciągu lat kilkunastu natknąłem się na kilka momentów wątpliwości, które to w pośpiechu powodowały zmiany ruchu, nieakceptowalnych replik słowno-ekranowych, jak i pytanie o możliwość dobrowolnej oceny…
Paradoksalnie, cyfryzacja tak poszła daleko, iż rozdzielczości nie myślą a przesyłają…
Bit za bitem wykonują plan namaszczenia, paraliżując roztwory neuronów, że krystaliczna dykcja licznych niespełnionych, grasujących między sieciami a Bambino postuluje o to pytanie..
Wariant chwiejny… Od kogo? jak już wszystko zostało zrozumiane, a nabycie /pożyczka/ jakiejś odmiany trąci o Eden.
Gdyby małpa umiała pisać, zapewne w rachunku prawdopodobieństwa oceniłaby Hamleta! Małpy mają -jako jeden z nielicznych gatunków, wykiełkowaną delegację potrzeby myślenia.
Znajomość anatomii wszy.. to im wystarczy.
W czasie wykonywania pracy bezmyślnej i tegoż podobna, mózg się męczy i traktuje Nas jako najgorsze miejsce gdzie może posiedzieć. Rehabilitacja powrotu jest awansem z założenia -toksycznym. Nasze opactwo, akurat modelem idealnym nie jest, w zasadzie jest bo jest.
Czy można mieć jeden rozum czy więcej?. a.. to już kwestia zamknięcia się w ciszy. Wciskane dobra od tysiącleci są zjawiskiem narzucania jednej, jedynej prawdy – jako że, to co się widzi i słyszy, jest jedyną prawdą i koniec. Bez uruchamiania czegokolwiek można przeżyć, bo właśnie tak jest, ale co się dzieje, gdy np: jakiś wzorzec bierze broń i zabija dzieci, nie zważając nawet, czy ma gacie na dupie.
Tragedia! Każdy pomyśli i tworzą się ligi znawców gatunku /jeszcze żyjących/, pod czujnym okiem rozumu.. Kierunkowość sitwy jako jedyna prawda ma się dobrze.. Takie rozdarcie powoduje produkcję konfitur z obrazów ślimaczonymi się tygodniami.
W nieszczęściu u Nas jest inaczej.. wlecze się latami. W tym czasie mózg zjada kolejne dramaty a rozumu nie ma od kogo, nawet za lichwę. Na kolana! Kiedy człekowi ręce opadają w sytuacji, w której uniesione być nie muszą, to pół biedy. Sprawa ma się inaczej, gdy sytuacja zależy od podniesionych rąk! Przystosowanie- to klin który się wbija w Nasze prawo do depresji, a jak się przyzwyczai to przestanie zwracać uwagę, może nawet polubi? Kreacje tworzone w dziale przeżyć estetycznych, są podstawą egzystencji bo tak powiedział pan plakat.
Rozbrojenie Naszego rozumu. zostało zmodyfikowane, poprzez zasiedlone półki w paszę do wykonywania poleceń, przez rozumy rozumne -natchnione nieomylnością, jakimś zabobonem pampersowym, z oczodołami w drugą stronę, bo przecież taka jest Epoka.
Więc robimy się Królami i czekamy na następną Epokę, nie zapominając po drodze wpaść do Gees-u..
Na szczęście jest taki afrodyzjak jak -„koniec świata”.. tu rozum oddziela się od mózgu i dowartościowuje nosiciela,
a zgodnie z prawem rangi, dostarcza drżącej przyjemności. Autonomii nie można kupić! gdy się ją kupuje, dostaje się jedynie gwarancję swobodnego wyboru samego siebie ale płacić trzeba zgodą na wspólne milczenie wobec pytania o swoje miejsce.
Ile to kosztuje? Hm.. zależy od rozumu siły wyborców.
Czy stać Nas na utrzymywanie sitw biznesowo-towarzyskich, którzy na „Hakach” szantażują przyszłość i środkami podstołowymi myślą, że nikogo to nie skłoni do refleksji. Ten dogmatyzm i styl inkorporowania blokuje różnorodne formy, zwyczaje, zapatrywania. Więc buntują się „nawyki” i w wąskim zakresie przyodziewają się w sukces. Tylko, że sukcesem nie jest stanie w miejscu i pisanie elaboratów.. a raczej zmysł wręcz agresywnego działania, bo czas leci
Elementów do użycia rozumu jest bardzo dużo, więc aby nie skostnieć trzeba pozbyć się nawyków.
Co to za bełkot????
http://bip.wroclaw.rio.gov.pl/dok_wnioski/115K029K14.pdf
Wynik kontroli RIO w Lubaniu z 2014r.
No pięknie!!! „Super” gospodarka finansowa, księgowa, łamanie przepisów itp. w wykonaniu naszego Mistrza. Ale właściwie czegóż można było oczekiwać?…
Temu Panu mówimy zdecydowane NIE! Dość krzywdy dla Lubania w ciągu 4 ostatnich- straconych lat…
I jak tu uwierzyć Panu Arkadiuszowi….treść protokołu powala, większość to nieprawidłowości (najczęściej używane słowo)
Ja myślałem, że tu rozmawiamy o lokalnej polityce, a nie o specyficznej twórczości jednego z lokalnych poetów
Pani Iwono proszę się uspokoić to co takie nerwy ja rozumień że po obejrzeniu wyników sondy na eluban można się niepokoić ale taki jest urok demokracji .Przepraszam że zapytam była Pani na dzisiejszym nabożeństwie w ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI? .Wsłuchiwała się Pani w słowa które wygłosił Pan Arkadiusz piękne wzruszające i mądre słowa.
Prosiłem Pana o nie wciąganie instytucji Kościoła do lokalnej polityki. Pan jednak uparcie to robi.
Panie Jeremi, najbardziej martwi mnie i denerwuje, że Pan niczego nie rozumie i nie potrafi wyciągać wniosków. Tyle osób na forach „pluje” Panu w twarz, a Pan dalej powtarza swoje, jak mantrę! Smutne…
I jeszcze jedno, Panie Jeremi, o demokracji wie Pan jednak naprawdę niewiele…
Nabożeństwo zdaje się, że nie jest żadnym patriotycznym obowiązkiem (ponoć mamy rozdział Kościoła od Państwa). A ludzie mogą się oburzyć wynikami kontroli. Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie uchybienia w wykonaniu obecnych władz są lekkie i mało znaczące… Władza nie powinna być władzą nad obywatelami, ale ich służbą. Dobrym samorządowcem być się nie da, dopóki się do tego nie zastosuje. Pan Jeremi jak zwykle, niczym wściekły ratlerek broni swojego „pana”…
Ciekawi mnie co tak wybitnego powiedział podczas nabożeństwa miłościwie Panu panujący…
Jak to co powiedział? Odstawił kolejny lans przedwyborczy…
To teraz nabożeństwa odprawia AS a nie ksiądz? Nic dziwnego, że coraz mniej ludzi chodzi do kościoła
Trafne spostrzeżenie…
Długo się zastanawiałam,czy wziąć udział dyskusjach internetowych dotyczących kampanii wyborczej w Lubaniu. Czasami przeglądam fora portalowe.Uważam,że najniższy poziom reprezentuje L24. Ludzie piszą tam w wielkich, negatywnych emocjach. Większość z nich bardzo często obraża tych, o których pisze, narusza ich dobra osobiste i szkaluje siebie nawzajem słownictwem z rynsztoka, wkleja niewybredne fotomontaże. Co na to moderator? Nic. Milcząca zgoda oznacza, że chyba ma tak być. Fałsz i obłuda ,, prawdziwych Polaków katolików”, którzy za to, że ktoś z rodziny otrzymał ciepłą posadkę w urzędzie lub za cenę ,,zaistnienia” przy obecnym burmistrzu podepczą każde wartości moralne. Nie wspominając już o zasadach wiary.
Zauważyłam, że większość z nich to zwolennicy starającego się o reelekcję burmistrza Arkadiusza Słowińskiego, którzy są nawet gotowi modlić się w kościele( o zgrozo!!!) za zwycięstwo swojego kandydata. Ale za opętanych ,,dżenderem’’ też się modlono. Można i tak.
Mieszkam i pracuję w Lubaniu już kilkanaście lat, jestem praktykującą katoliczką. Z wielkim zażenowaniem obserwuję jak obecny burmistrz i niektórzy kandydaci na radnych – członkowie rad parafialnych, urządzają sobie agitacje wyborcze na festynach parafialnych i mszach(patrz ksiądz L który jawnie wspiera komitet obecnego burmistrza). Czyżby dla innych kandydatów nie był to ich kościół? Co na to wszystko powiedziałby Biskup Legnicki? Jak kandydat na burmistrza, z jednej strony pokazuje jaki to z niego bardzo praktykujący katolik(z czego śmieje się już pół miasta, bowiem wcześniej do kościoła tak nie chodził), a z drugiej strony bez wahania wyrzuca z pracy matkę samotnie wychowującą dziecko, zostawiając ją bez grosza przy duszy ?!!
Pytam się, gdzie chrześcijańskie miłosierdzie, gdzie jakaś refleksja nad swoimi czynami? Jaki przykład daje burmistrz dla własnej czwórki dzieci, którymi tak lubi się chwalić?
Pan Jeremi, często piszacy na tym forum, wychwalając burmistrza Słowińskiego chyba jest z tej samej paczki.
Takich ,, chrześcijańskich’’ przykładów miłosierdzia obecnego burmistrza można by podać więcej np. jednorazowa, kilkudziesięcioprocentowa podwyżka czynszów, gdzie już dziś wiele rodzin nie płaci czynszów, bo nie wystarcza im na chleb, a dodatki mieszkaniowe też im zmniejszyli radni LKO i Rodzin Katolickich, którzy też głosowali za likwidacją szkolnej stołówki, wydającej kilkaset posiłków dzienne. Korzystali z niej też ludzie znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej. Sama widziałam jak panie kucharki nalewały tym osobom jeszcze zupę w słoikach do domu. Refleksje pozostawiam każdemu czytającemu, bo ,, po czynach go poznacie’’. Ja będę głosować na pana Rowińskiego i jego ekipę, bo chociaż można kogoś nie lubić, to nie oto chodzi w wyborach. Jak wynajmuje się kogoś do remontu domu, to podstawowym kryterium jest to, czy jest dobrym i doświadczonym fachowcem, a nie gdy obiecuje ,, złote góry’ i trzyma sztamę z Rodzinami Katolickimi. Lubań nie potrzebuje parku rozrywki, tyko dobrego gospodarza, który zadba o rzeczywiste potrzeby mieszkańców, a nie zajmuje się lansowaniem i celebrą, bowiem dla pana Słowińskiego bycie burmistrzem to ciągła zabawa i przebieranki.
Lepszej diagnozy nie da się napisać
Od dawna wiemy, że L24 to byle co. Nie ma i nie miało żadnego poziomu, a jaki to moderator-prosty listonosz, któy nigdy nie potrafił bezstronie moderować. To zwykły sługus A.S. i B.K. Nawet we własnej miejscowośc na zebraniu został wyśmiany, a to o czymś świadczy.
Bardzo mnie ciekawi kto jest moderatorem w Przeglądzie Lubańskim, on na pewno potrafi moderować….moderować jednak „BARDZO stronniczo”…a tak przy okazji Panie Żuk, co ma PAN do listonoszy…”prostych” listonoszy, zapewniam Pana Żuka i przyklaskującą mu Panią Iwonę, że nie wykonywany zawód świadczy o człowieku, ale widać, że dla […]
»
Domaga się Pan obiektywizmu, a sam uprawia jednostronną kampanię i oczywiście tego nie dostrzega.
Moderator
Bardzo przepraszam Panią Żuk, za „PANA” bo chyba pod nazwiskiem Żuk kryje sie kobieta Pani Irena 🙂
Panie Moderatorze mówi Pan o obiektywiźmie, dlaczego usunął Pan dalszy ciąg mojego komentarza, może to czy był on obiektywny, oceniliby czytelnicy. Panie Moderatorze proszę przeczytać bardzo obszerne komentarze Pani Iwony, czy nie są one stronnicze (tak są… ale stronnicze w kierunku obranym przez Przegląd Lubański), czy nie są jednostronną kampanią…drodzy czytelnicy proszę ocenić?
Panie moderatorze proszę jeszcze raz…proszę nie usuwać komentarzy, które były kulturalne i nikogo nie obrażały ale pokazywały prawdę, którą Przegląd Lubański na swoich forach sprytnie chce ukryć….
Obiektywnie to obecny burmistrz zadłużył miasto, ale dla Pana jest to niewygodne więc staje się nieprawdą.
moderator LISTONSZ L24 jest jeden.PANIE LISTONSZ
Nie znam Pani/Pana Żuka i nikomu nie przyklaskuję. Na tym forum dzielę się swoimi przemyśleniami. Nie wstydzę się tego, że moim kandydatem na burmistrza jest Pan Konrad Rowiński! Mam prawo do swojego zdania, które niekoniecznie musi być zgodne z Pana zdaniem, Panie Krzysztofie. I na pewno nikogo tutaj nie obrażam, w odróżnieniu od Pana. Nie rozumiem, jakim prawem przypisuje mi Pan cechę pogardzania np. zawodem listonosza, czy jakimkolwiek innym? Wiem, że o człowieku świadczy nie jego zawód, lecz SŁOWA i CZYNY!
Pani Iwono, ja również podobnie jak Pani dzielę się swoimi przemyśleniami. Nie wstydzę się tego, że moim kandydatem na burmistrza jest Pan Słowiński. Też mam prawo do własnego zdania, które nie musi być zgodne z Pani zdaniem, Pani Iwono. Na pewno nie mam na celu kogoś na tym forum obrażać, wydaje mi się, że wymiana poglądów nawet jeżeli są całkowicie odmienne nie można nazwać obrażaniem kogoś. Jeżeli czuje się Pani obrażona, proszę bardzo aby wskazała Pani, którym zdaniem kogoś obraziłem. Jeżeli chodzi o zawód listonosza, czy wpis Pani/Pana Żuka cyt. „Od dawna wiemy, że L24 to byle co. Nie ma i nie miało żadnego poziomu, a jaki to moderator-prosty listonosz, któy nigdy nie potrafił bezstronie moderować. To zwykły sługus A.S. i B.K” czasami nie obraża listonoszy? Pozdrawiam
Zgadzam się, przytoczony przez Pana cytat jest jak najbardziej obraźliwy. Jednak ja nie mam z nim nic wspólnego! Przypisując mi przyklaskiwanie temu cytatowi i jego autorowi (na jakiej podstawie???), obraża Pan właśnie mnie…
To wszystko, co mam Panu do przekazania i uważam naszą dyskusję za skończoną…
Brawo, Pani Ireno! Świetny wpis i doskonała analiza upływającej (na szczęście) Kadencji włodarza miasta.
Serdecznie Panią pozdrawiam 🙂
Iwona lubimy Cię
Bardzo mi miło 😉
Ale nie wiem kto?…
Pani Ireno jest Pani w głębokim błędzie króciutko agitacje na festynach i mszach ????!!!! gotowi się modlić w kościele za swojego kandydata ??? trzyma sztamę z Rodzinami Katolickimi co Pani wypisuje????. .Jako praktykująca katoliczka słucha Pani jak Kapłan w Świątyni podczas Nabożeństwa mówi Słówo Boże …Nie osądzajcie jedni drugich dlaczego widzisz żdzbło w oku brata siostry a belkę w swoim nie dostrzegasz.Górale tłumaczą to w ten sposób KAŻDY ZA USZAMI COSIK MA MA . Pozdrawiam sympatyczną Iwonę atak na marginesie na którym miejscu jest Pani kandydat?
Panie Jeremi, mój kandydat dla mnie i WIELU jego sympatyków jest na miejscu pierwszym! Natomiast nieustająco wciąż mnie dziwi, że Pan wierzy i podbudowuje się wynikami tej „obiektywnej” 🙂 🙂 🙂 sondy internetowej, które są sztucznie „nabijane”… Panie Jeremi, proszę zejść na Ziemię, póki czas. W przeciwnym razie po 16 listopada będzie ciężko, oj bardzo ciężko i boleśnie…
Mimo wszystko Pana pozdrawiam, jak przystało na „sympatyczną”… 😉
Panie Jeremi, mam do Pana jeszcze jedną uwagę, która dotyczy Kościoła. Jestem praktykującą i wierzącą katoliczką. I właśnie dlatego nigdy nie zdarzyło mi się nurzać Pana Boga i Kościoła w błocie IGRZYSK PRZEDWYBORCZYCH w Lubaniu. A Pan wciąż to robi… 🙁
Jeremi (Mieczysławie) modlę się za Pana, a swój głos oddam na Konrada Rowińskiego i kandydatów jego komitetu
Mieszanie Kościoła w państwo świeckie jest poniżej krytyki… Kościół i księża nie powinny agitować, a władze nie powinny w kościołach występować jako takie… Posiadam głęboką nadzieje, że podczas zbliżającej się ciszy wyborczej, ale także przed nią, lokalni kapłani powstrzymają się od agitowania na rzecz któregokolwiek z kandydatów. Kościół to nie tablica wyborcza!!!
Do Pana Jeremiego:
Posiada Pan jakąś dziwną, fałszywą, pewność, że głosowanie na stronie internetowej jest jakimkolwiek odwzorowaniem rzeczywistego poparcia… Głównymi uczestnikami wyborów są ludzie starsi, którzy uważają to za swój obowiązek (tak, wg mnie to jest obowiązek każdego kto chce się nazywać Polakiem) i ci ludzie z pewnością nie głosują na jakimś portalu internetowym… a z tego co słyszałem od wielu takich osób, Pan Słowiński nie jest ich kandydatem…
Więc, Panie Jeremi, niech Pan się zastanowi co Pana mistrz będzie robił po przegranych wyborach 🙂
Komentarze Pana Jeremiego to jakiś żart…. Mieszanie Kościoła w państwo świeckie jest poniżej krytyki… Kościół i księża nie powinny agitować, a władze nie powinny w kościołach występować jako takie… Posiadam głęboką nadzieje, że podczas zbliżającej się ciszy wyborczej, ale także przed nią, lokalni kapłani powstrzymają się od agitowania na rzecz któregokolwiek z kandydatów. Kościół to nie tablica wyborcza!!!
Do Pana Jeremiego:
Posiada Pan jakąś dziwną, fałszywą, pewność, że głosowanie na stronie internetowej jest jakimkolwiek odwzorowaniem rzeczywistego poparcia… Głównymi uczestnikami wyborów są ludzie starsi, którzy uważają to za swój obowiązek (tak, wg mnie to jest obowiązek każdego kto chce się nazywać Polakiem) i ci ludzie z pewnością nie głosują na jakimś portalu internetowym… a z tego co słyszałem od wielu takich osób, Pan Słowiński nie jest ich kandydatem…
Więc, Panie Jeremi, niech Pan się zastanowi co Pana mistrz będzie robił po przegranych wyborach 🙂
Sądzę, że większym problemem Pana Jeremiego będzie to, co On sam będzie robił po przegranych wyborach…
Pozdrawiam 🙂
Jak to co? Obydwaj będą się modlić. Chociaż gdy już nie będą musieli robić tego na pokaz to może przestaną? Przecież wtedy to już nie będzie się opłacać…
Słuszna konkluzja 😉
Słyszałem, że Przegląd Lubański to szmatławiec, ale powiedziałem sobie sam to sprawdzę, w dniu dzisiejszym koło południa wpisałem kilka rzeczowych komentarzy głównie komentarze dla Pani Iwony, niestety widzę że wszystkie zostały usunięte przez moderatora, czyli jak łatwo można się domyślić, moderator zostawia tylko komentarze,które dyskredytują obecnego burmistrza inne zostają sprytnie usunięte poza kilkoma np Pana Jeremiego aby pokazać „patrzcie tylko jeden nawiedzony jest za Słowińskim”. Tak właśnie wygląda wolność słowa promowana przez Przegląd Lubański…
Na pewno bardzo były „rzeczowe” i niezwykle „kulturalne”, skoro moderator ich nie zamieścił…
Tak Pani Iwono, komentarze były rzeczowe i kulturalne…. ale nie pasowały do wyznaczonego kierunku prowadzenia rozmowy na tym forum…przeglądając fora na przeglądzie lubańskim, dziwiły mnie jedynie negatywne komentarze dla obecnego Burmistrza….w chwili obecnej zrozumiałem, że Przegląd Lubański nie jest obiektywny, prowadzony jest jedynie w celu dyskredytacji pewnych osób…brzydko…bardzo brzydko
Sądzę, że w takim razie najlepszym dla Pana rozwiązaniem będzie powrót na „bardzo obiektywny” i niezwykle „kulturalny” luban24.pl. No i najważniejsze: moich komentarzy na pewno Pan tam nie znajdzie…
Pozdrawiam Pana
W innych wątkach krytykowana była np. Pani Ewa Gutek. Skoro Pan jest blokowany i nie używa Pan zwrotów mogących naruszyć prawo, zwracam się do moderatora, jeżeli to prawda, o możliwość dodania przez Pana Krzysztofa „rzeczowego i kulturalnego komentarza”
»
To była zwykła agitacja wyborcza, a nie komentarz. Wolimy, aby agitowali kandydaci, bo to jest naturalne, a nie anonimowi, no właśnie kto?.
Moderator
Dziękuje Panie „Obiektywny” za udzielone poparcie względem możliwości wypowiedzi…a do Pana Moderatora: jaka to jest agitacja wyborcza? jeżeli napisałem, że pod przykrywką KWW Konrad Rowiński kryje się tak naprawdę Platforma Obywatelska, która chowa się pod przykrywką niby bezpartyjnego Komitetu Wyborczego, gdyż spadające ogólnopolskie poparcie dla Platformy mogłoby się przełożyć na negatywny wynik wyborczy. Wszyscy wiedzą że Pan Rowiński jest człowiekiem Platformy Obywatelskiej dlaczego więc nie startuje pod jej szyldem. czy to jest agitacja wyborcza, czy stwierdzenie faktu?
Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie wszyscy w PO chcą pójść drogą Gowina i zrezygnować z członkostwa w formacji która zakładali. Nie oznacza to jednak, że zgadzają się z obecną linią partii. Wystąpienie w wyborach pod własnym szyldem jest sygnałem dla wyborców, że kandydaci mają inną wizję rozwoju niż ta oficjalna. Dobrą ilustracją braku zgody na obowiązującą linie w PO jest sytuacja w Jeleniej Górze. Wieloletni poseł, obecny Prezydent Jeleniej Góry z ramienia PO kandyduje z własnego komitetu, bo oficjalne struktury poparły kogoś innego z poza PO. Tak jak wspomniałem sprawa jest prosta, ale sytuacja z kolei jest bardziej skomplikowana i zmienia się bardzo dynamicznie po odejściu lidera PO do Brukseli.
Pozdrawiam
Panie Andrzeju jeżeli KWW Konrada Rowińskiego, cytuje Pana:”nie zgadza się z obecną linią partii, a kandydaci mają inną wizję rozwoju niż ta oficjalna, to dlaczego 18.10.2014 r. na konwencji wyborczej komitetów: KWW Konrada Rowińskiego i Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w lubańskim MDK Pan Schetyna Minister Spraw Zagranicznych udziela poparcia kandydatom KWK Konrada Rowińskiego, czyżby członek rządu Platformy Obywatelskiej popierał program, który nie jest zgodny z obecną linią partii? (do oceny dla czytelników). Poniżej cytuje fragmenty z artykułu „Grzegorz Schetyna w Lubaniu (+wideo)” z Przeglądu Lubańskiego z dnia 23.10.2014r.
„Pełny program wyborczy i wszystkich kandydatów do rady miasta i powiatu zaprezentowano w sobotę(18.10), w czasie konwencji wyborczej komitetów: KWW Konrada Rowińskiego i Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w lubańskim MDK. W konwencji wziął udział Minister Spraw Zagranicznych – Grzegorz Schetyna.
Dalszy ciąg cyt. „Jestem tutaj, aby pomóc i wesprzeć Konrada Rowińskiego – świetnego burmistrza przez lata, który odmienił Lubań. Wierzę, że on ze swoją drużyną i Platformą Obywatelską w powiecie wygra te wybory i pozwoli dalej zmieniać tę część naszego województwa. Lubań warty jest zaangażowania i wielkiej pracy, bo to miasto szczególne. – mówił minister Grzegorz Schetyna.”
Coś Pan Andrzej Płoch „miesza” a sprawa nie jest chyba taka prosta jak Pan pisze….
Proszę zatem sprawdzić jaka była oficjalna reakcja na te wypowiedzi, zwłaszcza na poparcie Marcina Zawiły w tym samym dniu – sprawę nazwano skandaliczną i zapowiedziano wyciągnięcie konsekwencji itd.
To, że Pan Schetyna poparł kandydata na burmistrza Konrada Rowińskiego (prywatnie członka swojej rodziny) wcale nie świadczy o tym, że Pan Rowiński pod płaszczykiem swojego KWW ukrywa PO. Pan Konrad może nie zgadzać się z linią PO, dlatego startuje z własnego komitetu. Natomiast Grzegorz Schetyna ma prawo go poprzeć jako, jego zdaniem, najlepszego kandydata… Z resztą- Konrad Rowiński jest najlepszym kandydatem, wystarczy spojrzeć na program, wiedzę oraz doświadczenie i wykształcenie.
Panie obiektywny…Pan […]
to jest tylko pana zdanie…
»
Anonimowo nie można publicznie.
Moderator
Pięknie Panie Moderatorze zarzuca mi Pan, że anonimowo nie można wyrazić swojego zdania, dlaczego więc Pan Obiektywny takowe zdanie wyraża a wydaje mi się, że Pan Obiektywny to nie dane osobowe…. Pan Obiektywny wyraził swoją opinię, że Pan […]
»
Komentarze moderują różne osoby. Ja bym tego wcześniejszego też nie puścił. To są zbyt prywatne wątki.
Moderator
Panie Obiektywny jest Pan w bardzo głębokim błędzie w dzisiejszych czasach ludzie starsi mają internet w domu stacjonarny komputer obsługują w formie podstawowej a zmusza ich do tego życie łączność z rodziną która wyjechała i komunikowanie się przez Skype.
[…]
»
Prosimy bez kryptoreklamy
Moderator
Ma Pan na myśli siebie, Panie Jeremi?…
Wyjątki zawsze potwierdzają regułę 😉
Panie Andrzeju to że eluban jest w mojej ocenie wiarygodnym dziennikiem internetowym to jest reklama?pierwszy raz słyszę moja opinia jest moją opinią
Może lepiej wrzucać kryptoreklamy, czas i tak do 24.00… Panie Jeremi, moja Babcia, starsza kobieta, na wybory idzie, ale w internecie nie działa. Takich ludzi jest wielu… naprawdę zastanawiam się, gdzie jest granica ludzkiej ślepoty… w przypadku tej poglądowej musi jej być brak… czy aż tak bardzo Pana stanowisko po przegranych wyborach jest zagrożone?
Może Pan mówić na różnego rodzaju forach, że nie jest Pan tym kim Pan jest lecz zdradzają Pana komentarze i wszyscy wiemy jakie są Pana prawdziwe inicjały, więc może lepiej „- Kończ… waść!… wstydu… oszczędź!…”
W niedzielę idę do kościoła, gdzie będę się mocno modlić za Jeremiego. A póżniej pójdę zagłosować na Konrada Rowińskiego i kandytata z jego komitetu. I wszystkich komu leży na sercu dobro Lubania też niech głosują na sprawdzonego i skutecznego Konrada Rowińskiego i jego kandydatów na radnych. BO WARTO!!!
Zrobię dokładnie tak samo
A ja będę się modlić o dobro naszego miasta 🙂 A potem, by zmienić jego (Lubania) przyszłość (oczywiście na lepszą), pójdę oddać głosy na Konrada Rowińskiego i kandydatów z Jego komitetu.
Ja również wraz ze swoją całą rodziną będę się modlił o dobro mojej rodziny i całego Lubania pójdę oddać głos na Pana Arka Słowińskiego i kandydatów z Jego Komitetu….stara klika jednak nie upadła…
Jaszcze parę niespłacalnych przez miasto pożyczek i stara klika z pewnością upadnie, a my z nią – wszyscy bez wyjątku. Czy tego Pan chce?
tak Panie Andrzeju…niech nastanie Czarodziej Rowiński i uzdrowi finanse Lubania…Harry Potter…słyszał Pan pewnie o „kreatywnej księgowości” pewnie(nie daj Boże) po wygranych wyborach Pan Rowiński przedstawi za rok że uzdrowił finanse Lubania….4 minął i znowu powtórka z przed 4 lat (2010 rok)- proszę sobie przypomnieć rzeczywistość w czasie wyborów w 2010 r. (ale niestety pamięć ludzka jest ulotna)….
Na Słowińskim ciąży słaba absorpcja środków UE, wzrost bezrobocia i zadłużenia miasta. Nic nie wskazuje, aby to mogło się zmienić. Może jednak warto spróbować powierzyć swój los komuś kto niewątpliwie był lepszym gospodarzem miasta w przeszłości.
Panie Andrzeju jak Pan Rowiński był lepszym gospodarzem w przeszłości to dlaczego mieszkańcy Lubania w 2010 roku mu nie zaufali..jeszcze z powtórzę:”pamięć ludzka jest ulotna”
Szukajcie – a znajdziecie. A może chcieli się wykąpać na obiecanym basenie, pamięć jest zawodna.
A ja Pani Iwono I Panie Piotrze będę uczestniczyć w niedzielnym nabożeństwie a potem pójdę i zagłosuję na Pana Arkadiusza i oddam głos na najlepszego moim zdaniem Radnego Pana Iwanowa .Pozdrawiam wszystkich którzy uczestniczyli w czasie przedwyborczym w dyskusji do zobaczenia w niedzielę po godz.21.00.Ukłony dla sympatycznej Pani Iwony
Ale Pan ładnie zakończył karierę.
Do zobaczenia w nowej rzeczywistości
Jeszcze zdążę przed ciszą wyborczą: pozdrowienia dla sympatycznego Pana Mieczysława…ups-Pana Jeremiego 😉
W niedzielę po godz. 21:00 nie spotkamy się na forum, gdyż oglądam wtedy „Czas honoru”.
No cóż, kiedyś spotkamy się wirtualnie w nowej rzeczywistości powyborczej, ciekawe kto z nas będzie wtedy szczęśliwszy?… 😉
KONRAD ROWINSKI nr1
a w czym?
programy lub ich brak… i frekwencja będzie mała… i wygrają partie czyli my przegramy… a Lubań będzie dalej karlał, cisza przedwyborcza miastu i jego mieszkańcom nie pomoże… co pomoże?
obywatelska pobudka i odwaga, a kto wygra? zobaczymy bo jak mawiał „klasyk” ważne tylko jest jedno: kto liczy głosy!
Pani Iwonko przepraszam kto wygrał wybory gdzie jest Pani kandydat?
Jeszcze raz powtarzam dziękuję Opaczności że miastem rządzi i rządzić będzie przez kolejne cztery lata KTO!!!!!!!!!PAN ARKADIUSZ .
Jeszcze nikt nie wygrał, Panie Jeremi! Wciąż mam nadzieję, że jednak II tura będzie należała do Pana Konrada Rowińskiego!
Liczę, że mieszkańcy Lubania, dla dobra swojego miasta, podejmą właściwą decyzję. To przecież niemożliwe, żeby pozwolili wykończyć nasze miasto…
I JESZCZE JEDNO: jestem dumna ze swojego kandydata, paszkwili nie pisał…
A tak na marginesie, Panie Jeremi, proszę sobie kupić słownik ortograficzny, jest Panu bardzo potrzebny…
No właśnie: a Pan wygrał, Panie najlepszy radny?
Jeremi piłka w grze
Gratulacje Panie Jeremi sukcesu wyborczego. Niestety nie wiem, kto Pana wybrał… wiem wyborcy… Szkoda tylko, że ludzie nie śledzą co Pan tam działa…
II tura może być dla Pana zaskoczeniem… Jeżeli jednak będzie miał Pan rację (mam nadzieje, że nie) to o ciężki losie i witaj początku końca Lubania…
A ja Pani Iwonko jestem też bardzo bardzo bardzo dumny z mojego kandydata Pana Arkadiusza że wygrał z imponującym wynikiem Pani naprawdę wierzy że w drugiej turze wygra Rowiński ? mówi Pani poważnie czy żartuje Pani Iwono mieszkańcy dla dobra jak to Pani pisze miasta już podjęli właściwą decyzję dziwię się że Pani jeszcze nie zna składu Rady Miasta dziwne co do słownika wczuwam się w Pani nastrój humor w związku z porażką i Pani uszczypliwość ale Pani wybaczam zapraszam na niedzielne pozdrawiam
Przepraszam, a na co „niedzielne” mnie Pan zaprasza? Pytam, bo z Pana słowotoku (u Pana jest to 1 zdanie, a można było z niego zrobić z 5 zdań…) trudno wywnioskować.
Znam skład Rady Miasta- zwalił mnie z nóg 🙁 Podobnie, jak wynik I tury wyborów na burmistrza. No cóż, cytując Obiektywnie Obiektywnego: „witaj początku końca Lubania…”
W przypadku RM raczej się głosuje na ludzi, albo często na nazwiska… bo czy ludzie wiedzą co, ile, jak w radzie zrobił np. Pan Mieczysław Iwanow???
Zapewniam Pana, że nie wiedzą…
Pozdrawiam Radnego Iwanowa
Powtórzę mój wpis z eluban.pl
Zachęcam redakcję lubanski.eu do organizacji, jeszcze przed II turą, debaty. W debacie kandydaci odpowiadaliby na wcześniej przygotowane pytania+ na pytania od mieszkańców miasta.
Z pewnością frekwencja byłaby duża i szanse na poznanie poglądów dla niezdecydowanych.
Oczywiście mam na myśli debatę LIVE
Panie Obiektywny dziękuję za gratulacje (a od sympatycznej Pani Iwonka nic żadnych gratulacji ? a tak żle mi życzyła wybaczam (miłujcie swoich nieprzyjaciół) co do debaty to była na eluban przeoczył Pan ?zachęcam do lektury wszystko już zostało powiedziane a dlaczego nie zachęca Pan sympatycznego Pana Hardzieja aby zorganizował debatę tylko redakcję sympatycznego lubański.eu?
Panie Jeremi, Pan naprawdę nic nie rozumie, nic… Kiedyś sądziłam, że Pan tylko takiego udaje, teraz wiem, że nie, Pan po prostu takie ma … hmm… horyzonty… I jeszcze jedno: nigdy Panu źle nie życzyłam. Przeciwnie: życzyłam dobrze, czyli OPAMIĘTANIA SIĘ. No cóż, nie będę gratulować porażki Lubania, bo żal, tak po prostu mi żal tego, co zrobi z nim nowa Rada Miasta- brrr!
Co do Burmistrza- została II tura- jeszcze wszystko może się wydarzyć.
Popieram pomysł Obiektywnie Obiektywnego w sprawie debaty na żywo.
Zdecydowanie wolałabym jednak, wbrew sugestii Pana Jeremiego, żeby nie Pan Hardziej ją organizował…
na stronie eluban.pl także napisałem, licząc, że ktoś poważny do organizacji takowej debaty się zgłosi. I dobrze Pan wie, że debata LIVE to nie to samo niż kila słów napisanych, nie wiadomo przez kogo.
Chciałbym po prostu zobaczyć debatę twarzą w twarz, przekonać się, który z naszych polityków ma w rzeczywistości więcej do powiedzenia. Dlatego jeszcze raz nalegam, dajcie Nam show… 😀