Klub Seniora w Radostowie ma już rok
(Gmina Wiejska Lubań) Z inicjatywy Sołtysa Radostowa Bernarda Smusza i kilku mieszkańców, w lutym ubiegłego roku na terenie tej miejscowości powstał Klub Seniora.W ubiegłym tygodniu, dokładnie w I rocznicę powstania klubu, seniorzy zorganizowali swoje święto w miejscowej świetlicy wiejskiej.
W lutym 2014 roku, grupa zapaleńców pod przewodnictwem Sołtysa Bernarda Smusza w wieku 50+, mieszkających w Radostowie zaprosiła wszystkich seniorów z sołectwa na spotkanie w świetlicy wiejskiej. Z zaproszenia skorzystała grupa ponad dwudziestoosobowa. Od tej daty rozpoczął swoją działalność Klub Seniora.
Przez 12 miesięcy w każdy wtorek tygodnia seniorzy spotykali się w świetlicy wiejskiej. Założyli własny zespół śpiewaczy i odnieśli pierwszy sukces wygrywając Gminy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizowali ogniska i rajdy rowerowe. Zawsze znajdują czas i chęci do włączania się w życie miejscowości. To oni wyplatają wieniec dożynkowy, największą palmę, itp. Wspólnie się bawią, koncertują, przekazują swoje problemy oraz się wzajemnie wspierają. Wyszli z domów, uczestniczą w różnych zajęciach rękodzielniczych oraz snują kolejne plany.
W ubiegłym tygodniu, dokładnie w rocznicę powstania klubu, Seniorzy zorganizowali swoje święto. Obchody rozpoczęto mszą świętą celebrowaną przez miejscowego proboszcza – ks. Józefa Olechowskiego. Następnie wszyscy seniorzy wraz z mieszkańcami i z zaproszonymi gośćmi, w osobie Wójta Gminy Lubań Zbigniewa Hercunia, Zastępcy Wójta Anety Usyk, radnego Andrzeja Usyka oraz Sołtysa Daniela Domina, udali się na świetlicę. Wójt Gminy Lubań wraz z Zastępcą przygotowali dla seniorów niespodziankę – piękny tort. Korzystając z okazji Wójt Gminy Lubań pogratulował seniorom pomysłu utworzenia klubu, działania oraz pogody ducha. Życzył kolejnych lat wspólnej zabawy i realizowania planów, na które wcześniej nie było czasu.
Autor: Gmina Lubań/SP




