Jak doszło do zniszczenia drzwi w lokalu wyborczym?
Postawiono zarzuty sprawcy zniszczenia drzwi wejściowych do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. KZL w Lubaniu, w nocy z 9 na 10 maja, który pełnił wówczas funkcję Obwodowej Komisji Wyborczej nr 8. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia.
O tym akcie głupoty i wandalizmu pisaliśmy TUTAJ. Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po północy w dniu 10 maja br. Policjanci z lubańskiej komendy w trakcie patrolu ulicami miasta zauważyli mężczyznę w rejonie szkoły i mieszczącego się w tym budynku czasowo lokalu wyborczego. Mężczyzna ten uderzał metalowym śmietnikiem w szklane drzwi, a gdy zobaczył radiowóz, zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali sprawcę, który był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało wartość 2,19 promila. 21-latek nie potrafił logicznie wyjaśnić powodów swojego zachowania. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. Jak ustaliła policja wybicie szyby i zniszczenie drzwi, nie miało związku ze złamaniem ciszy wyborczej. Sprawca usłyszał zarzut, zniszczenia mienia na kwotę ok. 2000 złotych, za który grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor: nadkom. Dagmara Hołod/Red.
