Co zamierza wrocławska RDLP? (WIDEO)
Niedawno nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych we Wrocławiu. Nowym szefem dolnośląskich lasów został Adam Płaksej, który rewolucji w podlegających sobie nadleśnictwach, w tym najbardziej nas interesującym Nadleśnictwie Świeradów Zdrój, nie przewiduje.
Zadaniem Lasów Państwowych jest prowadzenie trwale zrównoważonej gospodarki leśnej z uwzględnieniem wielofunkcyjnego charakteru lasu. Coraz szybszy rozwój cywilizacyjny pociąga za sobą coraz większe zapotrzebowanie na szereg pozaprodukcyjnych funkcji świadczonych przez lasy na rzecz społeczeństwa – głównie ekologicznych, rekreacyjnych i zdrowotnych. Lasy spełniające kryteria ochronności – glebochronność, wodochronność, ochrona cennych zasobów przyrody, ochrona zasobów genowych, ochrona aglomeracji miejskich i uzdrowisk czy funkcje obronne – uznawane są w drodze zarządzeń lub decyzji ministra właściwego do spraw środowiska za tzw. lasy ochronne. Na terenie RDLP we Wrocławiu aż 74 % powierzchni lasów zostało zaliczonych do kategorii lasów ochronnych.
O zamierzeniach i planach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, w materiale filmowym reporterzy TV Dami.
